2018-10-08
Aktualności / Pokaz filmu "Fanatyk" w reż. Michała Tylki w Szczurowej
W piątek, 28 września 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbył się pokaz filmu ,,Fanatyk” w reż. Michała Tylki. Po projekcji, na scenie zagościli: reż. Michał Tylka, odtwórcy głównych ról, Mikołaj Kubacki oraz Łukasz Szczepanowski, a także Monika Czesak- kostiumograf.
 
 
 
 
 
 
 
Fanatyk to polski film krótkometrażowy z 2017 roku, którego reżyserem jest pochodzący ze Szczurowej, Michał Tylka. Film zrealizowano w ramach projektu „Małopolskie Studio Debiutów”. Fanatyk jest pierwszą polską ekranizacją copypasty (poch. copy- kopiuj i paste- wklej) czyli tekstu, który jest kopiowany i wstawiany w Internecie (najczęściej na forach i serwisach społecznościowych). Określenie to zazwyczaj stosuje się do różnego rodzaju komunikatów obrazkowych występujących w formie tekstu i których powszechność jest na tyle duża, że są ogólnie rozpoznawane. 24 grudnia 2017 roku film pojawił się na platformie Showmax.
 
 
 
 
Reżyser Michał Tylka urodził się w 1989 roku w Brzesku. Absolwent I LO w Tarnowie, studiował filmoznawstwo oraz psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Reżyser teledysków i filmów reklamowych. W 2012 roku filmem 48 hour TV wygrał krakowską edycję festiwalu 48 Hour Film Project. W 2018 wyreżyserował teledysk zespołu Patrick The Pan (skład grupy: Piotr Madej, Kuba Duda oraz Adam Stępniowski). Zdjęcia do piosenki "O słowach" zrealizowano m.in. w Dworku Kępińskich w Szczurowej.
 
 
 
 
 

GCKCziS Szczurowa