2018-06-08
Aktualności / Projekt i wniosek Gminy Szczurowa na budowę Stref Aktywności Fizycznej w Zaborowie, Uściu Solnym, Górce i Rudy-Rysie
W dniu 06.06.2018 roku Minister Sportu i Turystki, Witold Bańka ogłosił wyniki konkursu pierwszej edycji Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowo- Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym- Otwarte Strefy Aktywności (OSA).
 
Dzięki dobrze przygotowanemu i ocenionemu wnioskowi Gmina Szczurowa uzyskała dofinansowanie w wysokości 125 000,00 zł na realizację Otwartych Stref Aktywności w miejscowościach Górka, Uście Solne, Zaborów i Rudy-Rysie. 
 
Zakres prac w Zaborowie, Uściu Solnym, Górce i Rudy- Rysiu przewiduje budowę Otwartej Strefy Aktywności w wersji podstawowej, w której skład wchodzi:
  • Siłownia plenerowa (6 urządzeń) o nawierzchni trawiastej.
  • Strefa relaksu o nawierzchni trawiastej (4 ławki, kosz na śmieci, tablica informacyjna z regulaminem, plenerowy stolik do gier planszowych (szachy), tablica do gry w kółko i krzyżyk oraz zagospodarowanie zieleni).

w miejscowości Górka

w miejscowości Rudy- Rysie

w miejscowości Uście Solne

w miejscowości Zaborów

Dodatkowo w Rudy- Rysiu powstanie plac zabaw o nawierzchni bezpiecznej (piasku) i urządzenia zabawkowe (3 urządzenia dla dzieci o charakterze sprawnościowym i zabawowym).
 
Całkowity koszt planowanej inwestycji wynosi: 279 522,00 zł, który uzupełniony zostanie z budżetu Gminy Szczurowa.
 
Ogłoszony konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Do Ministerstwa Sportu i Turystyki wpłynęło 1 416 wniosków (w tym 106 z woj. małopolskiego), z czego pozytywnie zaopiniowano 792 (w tym 69 z woj. małopolskiego).

UG Szczurowa