2018-06-08
Aktualności / XVII Gwieździsty Rodzinny Zlot Rowerowy "Rowerem po Zdrowie" 2018
Każdego roku, miłośnicy sportu jakim jest jazda na rowerze spotykają się na Gwieździstym Rodzinnym Zlocie Rowerowym „Rowerem po zdrowie”. Tegoroczna edycja zlotu zorganizowana została 19 maja 2018 r. z metą w Niepołomicach. Organizatorem tego wydarzenia, tradycyjnie było Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Zarząd Województwa Małopolskiego, a w tym roku również miasto Niepołomice.
 
Grupa  pięćdziesięciu czterech osób z terenu gminy Szczurowa udała się tego dnia do Niepołomic tj. parku przy Zamku Królewskim w Niepołomicach od strony Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa, by wspólnie z innymi miłośnikami dwóch kółek miło spędzić czas. 

Po pokonaniu 40- sto kilometrowej trasy, dzielącej Szczurową od miejsca docelowego, można było wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych, jak choćby rzut podkową, hula-hopem, strzały do punktowanej bramki, zgadywanka terenowa, cieszące się ogromną popularnością przeciąganie liny i mnóstwo innych.
Dla niektórych trasa jaką musieli pokonać była nie lada wyzwaniem, dlatego organizatorzy zatroszczyli się o posiłek regeneracyjny.
Tradycyjnym punktem programu był trójbój vip-ów- czyli zmagania gospodarzy gmin w różnego rodzaju kategoriach sportowych. 

Na zakończenie, wylosowano rowery, które ufundowali wójtowie oraz burmistrzowe każdej gminy biorącej udział w zlocie.
WSZYSTKIM zwycięzcom w konkurencjach indywidualnych gratulujemy.

Gratulujemy wszystkim wygranym i zapraszamy za rok.

Galeria zdjęć

W imieniu organizatorów Elżbieta Gądek- koordynator grupy