2018-05-30
Aktualności / Green Week, czyli Zielony Tydzień w Gminie Szczurowa
Komisja Europejska, jak co roku, organizuje Green Week- „Zielony tydzień”. Główne obchody w 2018 roku odbywają się w dniach od 21 do 25 maja, a tegoroczna edycja nosi nazwę „Zielone miasta dla zielonej przyszłości” i skupia się na rozwiązaniach, które mogą pomóc europejskim miastom stać się bardziej ekologicznymi i przyjaznymi dla ich mieszkańców.
 
W ramach obchodów „Zielonego Tygodnia” oraz uczestnictwa Gminy Szczurowa w projekcie LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego- Małopolska w zdrowej atmosferze” Ekodoradca Patrycja Świerad w dniu 24 maja spotkała się z uczniami klasy „3 a” ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej.
 
 
Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca Ekodorady, jaki jest stan zanieczyszczenia powietrza w gminie oraz czym jest smog i jak z nim walczyć. 
 
 
 
 
 
Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące smogu, miały także ciekawe pomysły jak dorośli i dzieci mogą z nim walczyć. Następnie uczniowie rozwiązywali, przygotowaną przez Ekodoradcę, układankę dotyczącą zanieczyszczenia powietrza. Na zakończenie zajęć odczytano wspólnie powstały tekst. Dzieci za aktywny udział w zajęciach zostały nagrodzone drobnymi upominkami oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie.
 
 

UG Szczurowa