2018-05-08
Aktualności / Słońce i śnieg podczas rajdu w Bieszczady Gminnego Koła PTTK "Harnasie"
Kolejny rajd turystyczny, zorganizowany przez Gminne Koło PTTK „Harnasie” przy Szkole Podstawowej w Niedzieliskach, poprowadził uczestników aż w Bieszczady. W dniach 18-20 kwietnia 2018 r. grupa ponad 50 osób z terenu gminy Szczurowa wraz ze swoimi opiekunami i przewodnikiem panem Stanisławem Kornasiem wybrała się w te piękne i urokliwe góry. Dobra pogoda i sprzyjające warunki pozwoliły na zrealizowanie zaplanowanych celów.
W pierwszym dniu, po przybyciu do punktu zakwaterowania w miejscowości Bystre koło Baligrodu, uczestnicy zdobyli górę zwaną „Dzidowa” (713 m. n.p.m.). Wieczorem zaś był czas na ognisko, smażenie kiełbasek, pogadankę na temat profilaktyki i zdrowego stylu życia, a na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.
 
 
 
 
 
W drugi dzień zaplanowane było wyjście na najwyższy szczyt Bieszczad- Tarnicę (1 346 m. n. p. m.). Do miejscowości Wołosate grupa dotarła autokarem skąd wyruszyła na szlak. W czasie wędrówki towarzyszyła im piękna pogoda i niezapomniane widoki. Przeprawiali się przez śnieg i zmagali się z wiatrem. Po około 2 i pół godzinie dotarli na szczyt. Tam był czas na pamiątkowe zdjęcia. Po chwili odpoczynku choć zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni, wszyscy razem zeszli na dół do autobusu. Gospodarze przywitali zdobywców pyszną pizzą i niespodzianką, którą było darmowe wejście na basen w Lesku.  Uczestnicy wyprawy mogli się więc zregenerować w ciepłej wodzie, jacuzzi, na zjeżdżalniach i innych atrakcjach.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na zakończenie rajdu w trzeci dzień wycieczkowicze udali się nad Solinę i tam spacerowali nad zaporą i podziwiali piękny, górski krajobraz połączony z Jeziorem Solińskim. Był również czas na zakup pamiątek. 
 
 
 
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobycia kolejnych szczytów. Bardzo dziękujemy osobom panu Marianowi Zalewskiemu Wójtowi Gminy Szczurowa, pani Halinie Łobodzie i przewodnikowi Stanisławowi Kornasiowi, dzięki którym udało się po raz kolejny zorganizować rajd profilaktyczno- turystyczny.

tekst i zdjęcia: Robert Dzień