2018-03-28
Aktualności / XIV Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Niedzieliskach
Dnia 14 marca 2018 r. odbył się XIV Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach. Na konkurs przybyli uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami. Konkurs rozpoczął się o godz. 9:00 i składał się z trzech etapów, w których wzięły udział zespoły dwuosobowe z poszczególnych Szkół Podstawowych z gminy Szczurowa.
 
 
 
 
W pierwszym etapie uczniowie oglądali film nawiązujący do historii polskich imigrantów, którzy przybyli do Stanów Zjednoczonych w latach 1860-1920. W drugim etapie uczniowie mogli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Natomiast w ostatnim etapie uczniowie pisali test leksykalno-gramatyczny, sprawdzający ich ogólną językową wiedzę. 
 
 
Jak co roku, konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze. Po poczęstunku, opiekunowie z każdej szkoły otrzymali biuletyn pt. „Niedzieliska nasza Mała Ojczyzna”, zawierający krótki zarys historyczny Niedzielisk oraz historię Klubu Niedzieliska działającego w Chicago. Warto wspomnieć, że Klub Niedzieliska niedawno świętował swoje 90-lecie i dlatego też jego wieloletnie wsparcie, którym darzy swoich rodaków, zostało przypomniane na konkursie. 
 
Pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczestnikom udziału w konkursie oraz wręczyła nagrody.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyniki przedstawiają się następująco:
  • I miejsce- Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach,
  • II miejsce- Zespół Szkół w Uściu Solnym,
  • III miejsce- Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczurowej.

Serdecznie zapraszamy na koleją edycję konkursu już za rok.

Organizator konkursu pragnie serdecznie podziękować
Panu Wójtowi Gminy Szczurowa mgr Marianowi Zalewskiemu
za ufundowanie nagród dla laureatów i poczęstunku
oraz Polonii Chicagowskiej z Gminy Szczurowa
za ufundowanie nagród pocieszenia.

SP Niedzieliska