2018-03-06
Aktualności / Finał projektu "Be Brave- młodzi w kulturze"
18 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Szczurowej odbył się finał projektu „Be Brave- młodzi w kulturze”, którego realizatorem było Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie. Na uroczystości obecni byli: wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski, przewodniczące Rad Rodziców: Alicja Cholewicka i Lucyna Kuciel, nauczyciele oraz uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych.
 
 
 
 
Głównym wydarzeniem tego dnia było otwarcie Dzikiego Spokoju, czyli stworzonego przez uczestników projektu miejsca przeznaczonego wyłącznie dla uczniów. Dziki Spokój został w całości wymyślony, stworzony i wykonany przez uczestników projekty „Be Brave- młodzi w kulturze” pod opieką i przy pomocy artystów: Łukasza Błażejewskiego i Anny Orzechowskiej oraz trenerek: Dany Bień i Elżbiety Cwynar- Budzińskiej. Szczurowska grupa Be Brave projektowała zarówno materiały, meble, a także rysunki na ścianach i suficie. 
 
 
 
 
 
 
Dyrektor Szkoły Alina Oleksy podziękowała artystom z krakowskiego Teatru Nowego przede wszystkim za zaangażowanie i bezinteresowną pracę na rzecz szczurowskiej szkoły oraz niezwykle miłą atmosferę w czasie realizacji projektu. Podkreśliła również, że udział uczniów w projekcie był dla nich niezwykłym doświadczeniem, dzięki któremu mogli sprawdzić się w nowych rolach i sytuacjach, podnieś kompetencje w zakresie współpracy w grupie, a także zaangażować się w działania na rzecz własnego środowiska. 
 
 
 
W dniu finału młodzież szkolna wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez artystów, trenerów i psychologów, natomiast grupa Be Brave uczestniczyła w zajęciach mentoringu prowadzonych przez aktorów filmowych i teatralnych: Annę Smołowik i Juliusza Chrząstowskiego.
 
 
 
 
 
 
Projekt finansowany był ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współpracy Gminy Szczurowa. W jego realizację zaangażowanych było dwadzieścioro uczniów klas siódmych i drugich gimnazjum, którzy uczestniczyli w warsztatach twórczych, odbywających się w Pałacu w Janowicach, lokalnych warsztatach z artystami oraz trzydniowej realizacji akcji artystycznej, które efektem było stworzenie w szkole przestrzeni dla uczniów- DZIKIEGO SPOKOJU.
 

Szkolny koordynator projektu Małgorzata Tracz, SP Szczurowa