2018-02-07
Aktualności / Dzień Seniora w Zaborowie

„Szczęśliwy ten dom, gdzie Babcie i Dziadkowie są”

Pod takim hasłem 25 stycznia 2018r. na hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas 0, I, II, III pod kierownictwem swoich wychowawczyń: mgr Beaty Nicpoń, mgr Agnieszki Boroń, mgr Krystyny Giza i mgr Bogumiły Grocholskiej przygotowali część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki, tańce i inscenizacja bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, gościnnie wystąpił również zespół folklorystyczny z Pojawia, w którym tańczą nasi uczniowie.

Zanim jednak mali artyści mogli wykazać się swoimi zdolnościami, głos zabrał dyrektor szkoły, pan Mieczysław Chabura, który powitał zgromadzonych na sali gości i z okazji ich święta złożył wszystkim serdeczne życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności, pociechy z wnuków oraz spełnienia marzeń. Do życzeń dla seniorów dołączył się, zaproszony na uroczystość, wójt Gminy Szczurowa- pan Marian Zalewski oraz ksiądz Paweł Kurzeja. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Następnie odbyła się część artystyczna, po której dzieci wręczyły swoim babciom i dziadziom drobne upominki. Seniorzy mogli nie tylko oglądać i podziwiać występy swoich wnuków, ale również skosztować słodkości przygotowanych przez rodziców uczniów klas 0-III. Impreza przebiegała w milej i serdecznej atmosferze, pełnej szacunku dla naszych babć i dziadziów.
 
Galeria zdjęć 
 

tekst: SP Zaborów, zdjęcia: UG Szczurowa