2017-12-27
Aktualności / Przy wigilijnym stole- spotkanie świąteczne w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach
„Maleńka miłość w żłobku śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni,
dla tej Miłości maleńkiej.”
 
Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem.
W dniu 20 grudnia 2017r. w  Domu Ludowym odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne całej społeczności szkolnej, rodziców i zaproszonych gości. Organizatorami spotkania była Rada Rodziców, nauczyciele i uczniowie.
 
 
 
 
 
 
W pięknej scenerii świątecznych dekoracji obejrzeliśmy montaż słowno muzyczny przygotowany przez uczniów klas I-VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wspomnieli w nim o niezwykłej atmosferze wigilijnego wieczoru, zwyczaju łamania się opłatkiem, przybliżyli nam tradycje bożonarodzeniowe oraz zaśpiewali tradycyjne kolędy i pastorałki. Piękna oprawa muzyczna towarzysząca recytowanym tekstom a także kolorowa scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.
 
 
 
 
 
 
Po części artystycznej i ciepłych życzeniach od Pani Dyrektor Katarzyny Mach, księdza Józefa Masłonia dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole spożywaliśmy potrawy wigilijne przygotowane przez rodziców naszej szkoły. Były to chwile pełne magii, uroku i radości. 
 
 
 
 
 
 
 
Nasze opłatkowe spotkanie swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele samorządu lokalnego: Wójt Gminy Szczurowa- Pan Marian Zalewski, Radna z Niedzielisk Pani Krystyna Budyn, pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Szczurowej- Pani Lucyna Garncarz, Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Izabela Skóra oraz liczne grono rodziców.
 
 
Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach wszyscy uczestnicy Spotkania Opłatkowego otrzymali świąteczne upominki od Rady Rodziców.
 
Spotkania wigilijne stały się już tradycją w naszej szkole i ten kolejny, niezwykły dzień na pewno na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.
 
Galeria zdjęć

SP Niedzieliska