2017-11-23
Aktualności / Młodzież ze Szczurowej "W kulturze"
Szkoła Podstawowa w Szczurowej od września br. uczestniczy w projekcie „BE BRAVE-MŁODZI W KULTURZE”, realizowanym przez Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie.
 
Jest to innowacyjny projekt oparty na nauce poprzez doświadczenie, pozwalający jego uczestnikom sprawdzić się w nowych rolach i sytuacjach. Gwarantuje również możliwość zdobycia umiejętności i kompetencji współpracy w grupie, zrealizowania wspólnego działania, a także poznania artystów i intelektualistów.
 
 
 
 
 
 
 
W projekt zaangażowanych jest dwadzieścioro uczniów klas siódmych i drugich gimnazjum, którzy uczestniczyli już w trzech trzydniowych szkoleniach odbywających się w Pałacu w Janowicach. Podczas ich trwania młodzież ze Szczurowej uczyła się, jak radzić sobie z problemami i sytuacjami konfliktowymi, współpracując w grupie, a także w jaki sposób wyznaczać sobie cele, aby móc je realizować. Uczestnicy warsztatów poznali także zagadnienia związane z pozytywnością, asertywnością i rolami grupowymi. Przeszli trening poczucia własnej wartości, optymizmu i pozytywnego myślenia. Zajęcia z grupą prowadzili profesjonalni trenerzy Dana Bień, Elżbieta Cwynar- Budzińska oraz Tomasz Kiereńczuk.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finał projektu, podczas którego zaprezentowane zostanie działanie stworzone i zrealizowane przez grupę, będzie miał miejsce w grudniu bieżącego roku. 

Małgorzata Tracz, SP Szczurowa