2017-11-10
Aktualności / Uroczyste Obchody 99- rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Uroczyste obchody 99- rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej w Szczurowej. Wśród zgromadzonej młodzieży szkolnej była też lokalna społeczność. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przy dźwiękach werblii przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Drugą częścią uroczystości była uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. Św. Bartłomieja Apostoła koncelebrowana przez Księdza Proboszcza w intencji ofiar powstań i wojen. W Mszy Świętej udział wzięli przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, Wójt Gminy Szczurowa wraz z Przedstawicielami Rady Gminy, Sołtysa Szczurowej, przedstawicielami instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej, dyrektorzy, nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną oraz mieszkańcy społeczności lokalnej.
 
 
 
 
 
 
 
Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą szkolną Zespołu Szkół w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, która przygotowała program słowno- muzyczny o tematyce patriotycznej na tę okoliczność.
 

UG Szczurowa