2017-11-07
Aktualności / Wyjazd mieszkańców Strzelec Wielkich do Rudawki Rymanowskiej
W dniu 26.08.2017r. na zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia Hodowców Bydła Mięsnego w Gminie Szczurowa Pana Jerzego Głąba przebywałam gościnnie w Rudawce Rymanowskiej. Członkowie tej wspaniałej wycieczki to uczestnicy projektu realizowanego przez Stowarzyszenie oraz przedstawiciele Przychodni Weterynaryjnej Wetserwis-Adam Hojnor. Było to „Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej, Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego, Regionalny Czempionat Konia Huculskiego”.
 
 
 
 
 
 
 
W przepięknej scenerii dolin i gór odbyły się pokazy czempionów koni oraz bydła. Rzeczoznawca przybyły z Niemiec prowadził oględziny bydła tej rasy i dokonywał wyboru. Na wielkich połaciach pięknego placu dostojnie prezentowały się ciągniki i maszyny rolnicze. Panie z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich sprzedawały produkty regionalne przygotowane przez członkinie tych kół. Piękna pogoda dopełniła urok tego miejsca.
 
 
 
 
 
 
 
Z całego kraju prezentowały się również stoiska produktów rękodzieła: obrazy, miody, kwiaty, rzeźby, góralskie oscypki, uprzęże dla koni, itd. Nie zabrakło również wielu atrakcji dla dzieci.
 
 
 
 
 
 
 
Dzięki uprzejmości Pana Prezesa miałam okazję zobaczyć scenerię prawdziwej wsi oraz prawdziwej nowoczesności. Poznałam urocze Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Skosztowałam tamtejszych specjałów. Jeszcze raz pięknie dziękuję za zaproszenie.

Zofia Solak, sołtys wsi Strzelce Wielkie