2017-10-26
Aktualności / Wyróżnienia sportowe dla szkół z naszej gminy
Miniony rok szkolny pod względem sportowym był bardzo udany dla szkół z naszej gminy. Jak co roku Starostwo Powiatowe w Brzesku dokonało podsumowania Powiatowego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2016/2017. Szkoła Podstawowa w Szczurowej po raz drugi z rzędu znalazła się w pierwszej trójce (rok wcześniej zajęła drugie miejsce) wśród wyróżnionych placówek. Tym razem ilość zgromadzonych punktów pozwoliła na zajęcie trzeciego miejsca tuż za szkołami nr 3 i nr 2 z Brzeska. 
 
 
Najlepsi w powiecie byliśmy  w unihokeju  i czwórboju L.A chłopców- wymienia nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Dzień- kilka razy zajmowaliśmy II i III miejsca w poszczególnych dyscyplinach. Niewątpliwie jest to zasługa uczniów i uczennic, którzy z ogromnym wysiłkiem, zaangażowaniem, poświęceniem rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z powiatu- stwierdza opiekun drużyn.
 
 
Do grona wyróżnionych dołączyło również PG w Szczurowej, w której reprezentanci szkoły wykazali się wysoką sprawnością fizyczną i  umiejętnościami. W swojej kategorii zajęli trzecie miejsce, ustępując tylko PG nr 2 w Brzesku i PG w Borzęcinie. Przygotowaniem do zawodów i prowadzeniem drużyn zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Biedrońska, Renata Caban, Piotr Krawczyk. 
 
 
Należy tutaj wspomnieć, że bez wsparcia i pomocy ze strony Gminy Szczurowa, pana Mariana Zalewskiego Wójta Gminy, pani Elżbiety Gądek kierownik  Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz dyrektorów szkół sukces ten nie byłby możliwy.
 
Pamiątkowe statuetki i dyplomy na ręce pani Aliny Oleksy oraz pana Marka Antosza podczas sesji rady powiatu wręczyli Starosta Brzeski pan Andrzej Potępa oraz Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego pan Kazimierz Brzyk.

Robert Dzień, MKS "Olimpijczyk"