2005-12-22
Aktualności / Imieniny patrona i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia

Święto Szkoły w Szczurowej!

Imieniny patrona i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do przeżywania niezwykłych chwil w Szkole Podstawowej w Szczurowej. Przypadające na dzień 24 grudnia imieniny Adama Mickiewicza, patrona szkoły, przypominają całej społeczności uczniowskiej, nieprzemijające wartości i uniwersalne prawdy, które zostawił poeta w swoim literackim dorobku.

Święto Szkoły było bardziej uroczystym, a zarazem atrakcyjnym, sposobem pochwalenia się, pokazaniem możliwości i dokonań uczniów. Warto podkreślić, że to nie tylko popisy prymusów, wspaniałych aktorów, czy uczniów wyjątkowo uzdolnionych muzycznie, ale prezentacje i spektakle wszystkich uczniów, bo każdy w ten dzień chciał się bawić, cieszyć i pokazać, na czym polega praca zespołowa.

Pani dyrektor szkoły Alina Oleksy zaprosiła na ten dzień władze samorządowe, pracowników oświaty i Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu, sponsorów i rodziców. Wszyscy mogli podziwiać i wspólnie bawić się fragmentami bajek wielkiego poety. W świąteczny nastrój wprowadziły uczestników uroczystości scenki z polskiej tradycji bożonarodzeniowej- występy kolędników z gwiazdą i turoniem.

Młodzi artyści zadbali także o oprawę muzyczną. Wraz z opiekunami znaleĽli wiele sposobów na pokazanie tego, czego się nauczyli. Zrobili to z wielką swobodą, bo to ich święto. Upewnili się, że w szkole mogą uczyć się rzeczy ważnych i przydatnych, a ich wysiłek jest doceniony. Na koniec radosnego świętowania były życzenia i słodkie upominki.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

22 grudnia 2005r. PSP Szczurowa