2017-07-31
Aktualności / Z optymizmem w nowe stulecie. Młodzi atutem Klubu Pojawian w Chicago

Mszą świętą odprawioną przez kapelana Związku Klubów Polskich, ks. Ryszarda Miłka swój doroczny piknik na polanie nr 13 w Schiller Woods rozpoczęli członkowie Klubu Pojawian w Chicago.

W duszpasterskim słowie skierowanym do uczestników pikniku, ks. kapelan dziękował organizacjom polonijnym i parafianom z kościoła św. Franciszka Borgii za współpracę podczas jego posługi w tej parafii jako proboszcza, którą pełnił do końca czerwca. W koncelebrze polowego nabożeństwa uczestniczyli członkowie Teatru Ludowego „Rzepicha” oraz muzycy zespołu „Fantastic Band”, którzy grali później do tańca.

Klubowi wolontariusze zorganizowali sympatyczną imprezę, z której dochód tym razem będzie przeznaczony na wsparcie rozbudowy Domu Ludowego. „We wsi Pojawie przebudowują Dom Ludowy. Będzie hotel z czego się bardzo cieszymy. Pomagamy także dla ochronki w Zaborowie i dla Daru Serca” – powiedziała prezes Władysława Nowosad. W klubowe działania charytatywne coraz liczniej angażują się ludzie młodzi. „Dzisiaj jesteśmy bardzo zadowoleni, bo dużo naszych młodych ludzi, nasze rodziny młodszego pokolenia przyszły i nam pomogły. My tylko pilnujemy co się dzieje. Młodzież pracuje i tak to powinno być.

Pełny artykuł oraz galeria zdjęć na stronie Radia Deon Chicago

Zdjęcia autorstwa Andrzeja Baraniaka/NEWSRP

UG Szczurowa