2017-02-13
Aktualności / Święto Babci i Dziadka w Rudy- Rysiu

„A najbardziej dziękujemy za to, że… jesteście” pod takim hasłem dnia  5 lutego 2017r. w Rudy Rysiu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora. Tak jak w poprzednich latach w niedzielne popołudnie w Domu Ludowym licznie zgromadzili się seniorzy z naszej miejscowości.

Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Szczurowa pan Marian Zalewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczurowej pani Alina Oleksy, sołtys  i radna wsi Rudy Rysie pani Władysława Wierdanek, ks. Proboszcz Adam Malczyński oraz pani Halina Łoboda. Przybyłych na uroczystość gości powitała pani Monika Mularz, która złożyła życzenia seniorom, do życzeń dołączyli się także zaproszeni goście. 

Część artystyczną przygotowały panie Monika Mularz i Małgorzata Strąg. Młodzi artyści z dumą prezentowali swoje umiejętności aktorskie, na które goście żywo reagowali salwami śmiechu, bądź gromkimi brawami. Występy grupy najmłodszej przeplatały się z występami dzieci starszych. I tak w przygotowanym repertuarze jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi w przedstawieniu pt „Rzepka”. Uczniowie klas 1- 3 wystąpili w przedstawieniu „Czerwony Kapturek”. Następnie młodzież naszej miejscowości opowiedziała żarty o babciach i dziadkach. W dalszej części naszego spotkania mali aktorzy i trochę starsi przedstawili humorystyczne skecze: „Koziołek” oraz o dziadku-fanie motoryzacji „Fiat”. Przedszkolacy wykonali taniec ze wstążkami do piosenki „Mam tę moc”, wnuczkowie z klas młodszych zatańczyli „taniec dżentelmenów”, a dziewczynki zaprezentowały się na parkiecie w „tańcu z mopami”. 

Na zakończenie przedszkolacy złożyli życzenia wierszem i piosenką  i wraz ze starszymi wnukami odśpiewali gromkie „Sto lat” dla Babć i Dziadków po czym wręczyli wszystkim przybyłym Seniorom słodkie upominki. Następnie Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali rodzice dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Wspólnym rozmowom i śmiechom nie było końca. Spotkanie noworoczno- integracyjne było zorganizowane przez Oddział Przedszkolny w Rudy Rysiu wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Szczurowej z naszej miejscowości, we współpracy z GCKCziS oraz Urzędem Gminy w Szczurowej.
 
Galeria zdjęć

 

tekst: Monika Mularz, oddział przedszkolny w Rudy- Rysiu, zdjęcia: UG Szczurowa