2003-05-22
Aktualności / Protokół Komisji Artystycznej z XXII Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych

Wyciąg z protokółu
Komisji Artystycznej z XXII Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych
im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK
Szczurowa, 18 maja 2003 roku



Komisja Artystyczna w składzie:
  1. dr Krystyna KWAŚNIEWICZ - etnograf z Krakowa

  2. Barbara PESZAT-KRÓLIKOWSKA - etnomuzykolog z Krakowa

  3. Janina KALICIŃSKA - choreograf z Krakowa

  4. Wiesława HAZUKA - choreograf z Tarnowa

  5. Beata ROMPAŁA - sekretarz - Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie

po obejrzeniu i ocenie 7. zespołów regionalnych, 9. kapel ludowych i 7. grup śpiewaczych postanowiła:

KATEGORII ZESPOŁÓW PREZENTUJĄCYCH OBRZĘDY


dwie równorzędne I nagrody i nagrody rzeczowe KRAKOWSKIE WIANKI wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 600 złotych każda przyznać:

Zespołowi Regionalnemu POJAWIANIE ze Szczurowej, gm. Szczurowa, pow. brzeski
Gminnemu Zespołowi Ludowemu BISKUPIANIE z Biskupic Radłowskich, gm. Radłów,
pow. tarnowski.      

W KATEGORII ZESPOŁÓW PIEŚNI I TAŃCA


I nagrodę i nagrodę rzeczową KRAKOWSKI WIANEK wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 600 złotych przyznać:
          
Zespołowi Pieśni i Tańca PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej, gm. Brzesko, pow. brzeski

II nagrodę wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500 złotych przyznać:

Młodzieżowemu Zespołowi Pieśni i Tańca JADOWNICZANIE z Jadownik, gm. Brzesko, pow. brzeski

III nagrodę wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 400 złotych przyznać:

Zespołowi Pieśni i Tańca ŁONIOWIACY z Łoniowej, gm. Dębno, pow. brzeski

W KATEGORII KAPEL LUDOWYCH:


Trzy równorzędne I nagrody wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 500 złotych każda przyznać:

Kapeli Ludowej KRAKUSY z Krakowa, pow. krakowski grodzki
Kapeli Ludowej RADZISZÓW z Radziszowa, gm. Skawina, pow. krakowski
Kapeli Ludowej POGÓRZANIE z Jastrzębi, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski

II nagrodę wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 400 złotych każda przyznać:

Kapeli Ludowej Dębińskiego Centrum Kultury w Dębnie

Dwa równorzędne wyróżnienia wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 200 złotych każda przyznać:
Kapeli Ludowej DĄBROWIACY z Dąbrowy Tarnowskiej, pow. dąbrowski
Kapeli Ludowej CZARNIANIE z Czarnej, gm. Czarna. pow. dębicki

W KATEGORII GRUP ŚPIEWACZYCH:


Dwie równorzędne I nagrody wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 350 złotych każda przyznać:
Grupie Śpiewaczej SIEDLECANKI z Siedlca, gm. Bochnia, pow. bocheński
Męskiej Grupie Śpiewaczej POGÓRZANIE z Jastrzębi, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski

II nagrodę wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 250 złotych przyznać:
Grupie Śpiewaczej SIEMIECHOWIANKI z Siemiechowa, gm. Gromnik, pow. tarnowski

III nagrodę wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 200 złotych przyznać:

Grupie Śpiewaczej MIETNIOWIANKI z Wieliczki, pow. wielicki

Dodatkowo Komisja zakwalifikowała do udziału w XXXVII Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Ludowych i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą :

Kapelę Ludową KRAKUSY z Krakowa
Kapelę Ludową POGÓRZANIE z Jastrzębi

Komisja postanowiła za udział przyznać nagrody finansowe w wysokości po 100 złotych każda:

Folklorystycznemu Zespołowi Pieśni i Tańca TURZANIE z Turzy, gm. Rzepiennik Strzyżewski, pow. tarnowski
Zespołowi Regionalnemu MIETNIOWIACY z Wieliczki, pow. wielicki
Kapeli Ludowej BRZOSTOWIANIE z Brzostka, gm. Brzostek, pow. dębicki
Kapeli Ludowej W KU¬NI U KOWALA z Kowalowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski
Kapeli Ludowej GWO¬DZIEC z GwoĽdĽca, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski

Grupie Śpiewaczej NIECZAJNIANKI z Nieczajnej, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dabrowski
Grupie Śpiewaczej W KU¬NI U KOWALA z Kowalowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski
Grupie Śpiewaczej przy KGW z Woli Radłowskiej, gm. Radłów, pow. tarnowski