2003-05-15
Aktualności / Tydzień dla zdrowia

SZCZUROWA. Przygotowania do bloku imprez rekreacyjnych


Cała gmina Szczurowa jest już niemal gotowa do mającego się zacząć w najbliższą niedzielę Tygodnia dla Zdrowia, podczas którego każdy będzie mógł wziąć udział w jednej lub kilku wybranych imprezach z całego bloku przygotowanego przez organizatorów pod hasłem "Ruch to zdrowie".


Impreza inauguracyjna odbędzie się na stadionie KS-u Szczurowa, gdzie 18 maja (początek - godz. 14.00) rozegrany zostanie turniej piłki nożnej amatorów o puchar ufundowany przez senatora RP Józefa Sztorca. Organizatorzy przewidują udział w zawodach dzikich 6-osobowych drużyn złożonych z zawodników w wieku od uczniów szkół podstawowych do tzw. weteranów (45-55 lat). System, w jakim zostanie rozegrany turniej, ma być ustalony w chwili, kiedy będzie znana liczba zgłoszonych drużyn.


Dzień póĽniej na tym samym stadionie zostaną rozegrane dwa kolejne turnieje piłki nożnej. Pierwszy z nich to Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego szkół podstawowych (chłopców) z udziałem najlepszych drużyn z poszczególnych gmin. Organizatorami są szczurowski MKS "Olimpijczyk" oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Równolegle rozgrywany będzie turniej dla dziewcząt, miejscem zmagań będzie sala sportowa Szkoły Podstawowej w Szczurowej. Organizatorami tych zawodów są UKS "Start" Szczurowa i UKS "Iskra" Zaborów. 20 maja o miano najlepszych piłkarzy w powiecie rywalizować będą gimnazjaliści. Organizacją tych zawodów zajęły się UKS "Start", UKS "Rekreacja" i PSZS.


Szczególny będzie dzień 22 maja, kiedy to Szczurowa będzie pełnić funkcję gospodarza Małopolskich Dni Olimpijczyka - centralnych uroczystości olimpijskich dla całego województwa. Będzie to zarazem Dzień Sportu Szkolnego. Imprezy sportowe odbywać się będą równolegle na wszystkich obiektach sportowych gmin.
Wielka frajda czeka najmłodszych sportowców, którzy wezmą udział w Olimpiadzie Przedszkolaków organizowanej pod hasłem "O uśmiech dziecka". Przy okazji opracowywany jest szczegółowy program imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Na pewno chętnie na stadion KS-u Szczurowa wybiorą się dorośli - powód w postaci udziału 30 sportowców-uczestników Igrzysk Olimpijskich z lat 1960-2000 powinien być dla wszystkich wystarczającym magnesem. Organizacją tej imprezy zajęły się wspólnie Urząd Gminy, wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy, a także Małopolska Rada Olimpijska i Polski Komitet Olimpijski.
25 maja zarezerwowano dla całych familii chcących wziąć udział w Pikniku Rodzinnym. Będzie to impreza wypełniona szeregiem konkursów, zabaw i gier sportowo-rekreacyjnych. Odpowiedzialność za sprawne zorganizowanie pikniku spoczywa na pracownikach Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu, przedstawicielach TKKF "Rekreacja", Klubu Olimpijczyka "Olimp" oraz Małopolskiego TKKF.
Nie koniec na tym - 21, 23 i 24 maja we wszystkich sołectwach mają być organizowane imprezy sportowe przygotowane przez przedstawicieli lokalnych samorządów i wspierających je stowarzyszeń. Zapowiada się prawdziwy sportowy tydzień w gminie Szczurowa.