2015-07-17
Aktualności / Rajd rowerowy po Szlaku Architektury Drewnianej

Małopolska Organizacja Turystyczna ma przyjemność zaprosić na kolejny koncert "Muzyki Zaklętej w Drewnie". 19 lipca o godz. 18:00 przy dworze w Dołędze wystąpi Legend of Kazimierz w programie "Zamknij oczy". Będzie to setny koncert

Festiwalu, który już od dziewięciu lat gości na Szlaku Architektury Drewnianej!

Legend of Kazimierz to zespół założony przez Mateusza Frankiewicza w 2013 roku w Krakowie. W swojej działalności skupia się głównie na muzyce korzeni – czyli muzyce Żydów aszkenazyjskich, muzyce bałkańskiej – Bułgaria, Serbia i Rumunia oraz muzyce Cygańskiej. Zespół łączy w swojej działalności muzykę tradycyjną z własnymi pomysłami, wykonuje też swoje kompozycje. Ma na swoim koncie dwie płyty: „Seven Wonders” (płyta debiutancka) i już gotowa, ale jeszcze nie wydana „Jerusalem”.

Skład:
Tomasz Pawlak – skrzypce, altówka
Mateusz Chmiel – klarnet, duduk, flet
Mateusz Frankiewicz – kontrabas
Paweł Iwan – akordeon
Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne
Jacek Długosz – gitara, ukulele

WSTĘP WOLNY

Dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Tarnowie w dniu 19 lipca od godz. 10:00 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania dworu w Dołędze.


Koncertowi towarzyszył będzie rajd rowerowy. Rajd rozpocznie się w Dołędze przy zabytkowym dworze z połowy XIX wieku o godz. 12:00 (od godz. 10:00 możliwość bezpłatnego zwiedzania dworu). Następnie rowerzyści udadzą się do „malowanej wsi” Zalipie - jednego z najciekawszych miejsc na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Trasa Rajdu: Dołęga – Zaborów - Jadowniki Mokre - Miechowice Wielkie - Siedliszowice – Żelichów - Zalipie (odpoczynek, zwiedzanie, bezpłatne warsztaty bibułkarskie) – Niwki – Otfinów - Pasieka Otfinowska – Przybysławice – Pojawie - Dołęga.

Długość trasy: Dołęga - Zalipie: 22 km - odpoczynek - Zalipie - Dołęga: 24 km

 
Tam, dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Tarnowie, wezmą udział w bezpłatnych warsztatach bibułkarskich oraz zwiedzą Zagrodę Felicji Curyłowej. Udział w Rajdzie jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.drewniana.malopolska.pl i wysyłając go na adres ewelinaw@mot.krakow.pl do dnia 14 lipca 2015 roku.
 
Szczegółowe informacje w załączeniu oraz na stronie:
 
Wydarzenia na portalu facebook:

Serdecznie zachęcamy do aktywnego spędzenia niedzielnego
popołudnia na Szlaku Architektury Drewnianej!