2015-06-25
Aktualności / Piknik rodzinny w Strzelcach Wielkich

Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego, 21 czerwca w PSP w Strzelcach Wielkich odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Obsługi. Tego niedzielnego popołudnia dzieci z rodzicami uczestniczyły w wielu przygotowanych na ten dzień atrakcjach.

Imprezę otworzyła Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska, dziękując wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji spotkania. Szczególne podziękowania skierowała do Rady Rodziców za zaangażowanie w organizację imprezy oraz do Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos” za przygotowanie poczęstunku i udział w pikniku. Nie mogło zabraknąć także podziękowań dla sponsorów, którymi byli: Pan Zdzisław Nawrot Prezes Spółdzielni Przemysłowo Handlowej w Szczurowej, Pan Antoni Wojnicki właściciel Zakładu Masarskiego w Szczurowej, Pan Zbigniew Chabura właściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Szczurowej oraz Urząd Gminy Szczurowa.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wspólną zabawę rozpoczął pokaz strażacki i zabawy sprawnościowe przygotowane przez grupę strażaków z Drwini, których zaprosił ksiądz Proboszcz – Stanisław Tabiś. 
 
 
 
 
W trakcie pikniku odbyły się także budzące wiele emocji mecze piłki nożnej rodzice kontra dzieci. Dla wszystkich chętnych Pani Barbara Gibała-Latocha przygotowała zabawy integracyjne i muzyczno-ruchowe oraz zawody sportowe. Poza tym na festynie pojawił się „Cudaczek”, który rozdawał dzieciom cukierki. Najmłodsi uczestnicy zabawy chętnie korzystali także z kolejnej atrakcji, jaką było malowanie twarzy.
 
 
 
 
W czasie pikniku Iza Opioła z klasy V zachwyciła wszystkich swoją grą na klarnecie, zaś uczestniczki konkursu na najpiękniejszy wianek i strój Pani Lato z wdziękiem prezentowały się na scenie. Oprócz wspaniałych atrakcji ruchowych podczas pikniku można było również spróbować pysznych wypieków i specjałów kuchni regionalnej przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos”. Także Rodzice zadbali o poczęstunek dla dzieci- pyszne kiełbaski, lody i inne smakołyki.
 
 
Impreza zakończyła się wspólnym śpiewem piosenek ludowych przy „sobótkowym” ognisku przy akompaniamencie Pana Stanisława Gurgula. Radość na twarzach i dzieci i dorosłych świadczyła o tym, że impreza była udana. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie PSP im . T. Kościuszki serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację pikniku.
 
 
 
 
 

 

SP Strzelce Wielkie