2015-06-22
Aktualności / XIV Międzygimnazjalna Corrida Ortograficzno-Językowa

27 maja 2015 roku w szczurowskim Gimnazjum odbyła się już po raz czternasty Międzygimnazjalna Corrida Ortograficzno-Językowa. Wzięli w niej udział uczniowie z sześciu  gimnazjów: z Bielczy, Dąbrówki, Jadownik, Radłowa, Sufczyna i ze Szczurowej. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Kochać. Jak to powiedzieć …” Wszystkie trzyosobowe drużyny pracowały nad 9 zadaniami, przygotowanymi w oparciu o lekturę „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry.

W przygotowaniu imprezy wzięło udział aż 20  gimnazjalistów ze Szczurowej, przede wszystkim z klasy IIIa, IIa i IIIc. Przez labirynty językowych pułapek prowadziły uczestników konkursu uczennice: Wiktoria Wójcik i Natalia Caban. Natomiast zmagania uczniów oceniało jury w składzie: przewodnicząca mgr Dorota Smagowicz z Publicznego Gimnazjum w Domosławicach, mgr Marta Gurgul z Publicznego Gimnazjum w Złotej i mgr Danuta Sygnarowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Radłowie.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
Tegoroczną Corridę wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Dąbrówce. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Sufczyna, a trzecie zajęli gimnazjaliści ze Szczurowej. Pozostałe drużyny również spisały się bardzo dobrze, różnice między wynikami były niewielkie.
 
Wszystkie gimnazja otrzymały dyplomy i słowniki języka polskiego, a uczestnicy konkursu atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz Urząd Gminy w Szczurowej.  Dyplomy  i podziękowania wręczał dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczurowej mgr Marek Antosz.
 
Organizacją konkursu zajęły się, jak co roku, polonistki z PG w Szczurowej: wicedyrektor mgr Lucyna Gut, mgr Małgorzata Tracz oraz mgr Urszula Mądrzyk. W przeprowadzenie corridy włączyli się też inni nauczyciele: mgr Ewa Borowiec i mgr Karolina Góra.
 
 
Galeria zdjęć
 
 

 

 

PG Szczurowa, Małgorzata Tracz