2015-06-03
Aktualności / Festyn Rodzinny w Niedzieliskach

„Dzieci bardziej niż inni potrzebują mieć zupełną pewność,
że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają”.

 Michael Quoist
 
Festyn Rodzinny
 
Organizowane festyny rodzinne, stały się już tradycją naszej szkoły.  W tym roku bawiliśmy się dnia 30 maja od godz.13.00. Pogoda stanęła na wysokości zadania, nie brakowało słońca i ciepła.
 
 
"Zdrowo, bo rodzinnie. Postaw na Rodzinę” - pod takim hasłem odbył się tegoroczny festyn, którego organizatorami byli Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach, Rada Rodziców, Sołtys i Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Niedzielisk.

Na imprezę przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Szczurowa Pan Marian Zalewski, Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu – Pan Zbigniew Moskal, Radna wsi Niedzieliska- Pani Krystyna Budyn, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich – Pani Krystyna Król, Pani Krystyna Madej, Pani Alicja Czosnek oraz Przewodnicząca koła- Pani Danuta Lipchardt, Sołtys – Pan Kazimierz Wróbel, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej – Pan Józef Kuczek, Proboszcz naszej parafii ks. Józef Masłoń oraz mieszkańcy naszej miejscowości.
 
 
 
 
 
Celem tej niecodziennej imprezy była integracja społeczności szkolnej, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, innych członków rodzin (babcie, dziadkowie, rodzeństwo) oraz wszystkich mieszkańców wsi. Festyn był okazją do wspólnej zabawy, świetną formą wzmacniania więzi rodzinnych, jak również sposobem integracji  środowiska lokalnego.
 
 
Imprezę rozpoczął program artystyczny w wykonaniu uczniów klas II-III dedykowany rodzicom z okazji Dnia Matki i Ojca. Wierszyki, piosenki i układy taneczne prezentowane przez najmłodszych i bawiły i wzruszały wszystkich przybyłych.
 
 
Festyn był znakomitą okazją do promocji szkolnych artystów, a mamy się, czym poszczycić. Uczniowie i członkowie ich rodzin mogli zaprezentować swoje artystyczne talenty w konkursie „Rodzinny Konkurs Talentów”. Na festynowej scenie prezentowały się talenty wokalne, taneczne, recytatorskie i sportowe. Wszystkie występy zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Talenty artystyczne wzbudziły duży aplauz publiczności, wysiłek i pomysłowość uczestników zostały docenione, każdy uczestnik rodzinnej konkurencji otrzymał nagrodę, wręczaną uroczyście przez członków komisji konkursowej.
 
Ponieważ festyn to głównie rekreacja i zabawa całych rodzin na świeżym powietrzu, nie mogło zabraknąć licznych atrakcji. Piknik rodzinny był także sposobnością do promocji aktywności fizycznej i czynnego wypoczynku, dlatego podczas trwania imprezy odbywały się różnego rodzaju rozgrywki, zabawy i konkurencje sportowe. Były one przygotowywane z myślą o uczestnikach w różnym wieku, dlatego każdy mógł spróbować swoich sił, dobrze się przy tym bawiąc, a przede wszystkim dbając o swoje zdrowie i sprawność fizyczną
 
Strażacy już kolejny raz gościli na naszym festynie przysparzając dzieciom moc atrakcji. Ciekawym punktem imprezy była możliwość obejrzenia z bliska profesjonalnie wyposażonego wozu strażackiego. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Strażacy oraz reprezentanci Klubu Sportowego „Korona” z Niedzielisk czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji sportowych, w których zmierzyli się uczestnicy festynu, wykazując się sprawnościami w strzelaniu z łuku, przeciąganiu liny, strzelaniu piłeczkami do tarczy oraz w zabawnej grze „Łowienie rybek”.
 
 
 
 
 
 
Byli absolwenci naszej szkoły - Bartłomiej Hanek, Paweł Wróbel, Krzysztof Wróbel, Adrian Madej, Sebastian Madej, Dawid Czosnek, Krzysztof Klich - spotkali się z wieloma przejawami sympatii ze strony zebranej publiczności, wśród której byli między innymi ich młodsi koledzy, koleżanki oraz nauczyciele.
 
 
Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa "Tajemniczy skarb”,, w której uczestnicy musieli wykazać się dobrą orientacją na mapie, szybkością w docieraniu do kolejnego miejsca zaznaczonego na znalezionym fragmencie mapy i ogólną wiedzą odpowiadając na pytania konkursowe. Wszyscy nauczyciele jako opiekunowie grup nie tylko czuwali nad przebiegiem konkurencji, ale także kibicowali swoim zawodnikom.
 
 
 
Niewątpliwą atrakcją Festynu były także wielkie dmuchane zabawki, jak zjeżdżalnia, basen z kulkami, które tradycyjnie cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych uczestników festynu. O ucztę dla ciała zadbały mamy - Pani Mariola Przydatek, Pani Paulina Kania, Pani Izabela Skóra, Pani Marzena Kania, przygotowując pyszne piknikowe menu. Pracując w ­„festynowej kuchni” zadbały, aby nikt z­ dzieci czy też gości nie poczuł głodu. Grille ciągle dymiły, a ­zapachy przepysznych potraw rozchodziły się po ­całym boisku. Można było delektować się smakowitymi kiełbaskami oraz szerokim zestawem napojów. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ostudziły zmagania uczestników konkurencji sportowych lodami, a Pani Krystyna Budyn częstowała wszystkich gości, dzieci i publiczność cukierkami.
 
 
 
 
 
 
Familijna impreza przyciągnęła na teren naszej szkoły wielu chętnych do wspólnej zabawy. Czas płynął szybko, a spędzone razem chwile przyniosły wiele radości i poczucie, że w naszej placówce dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele lubią i umieją nie tylko wspólnie pracować, ale też doskonale się bawić. Doskonała zabawa na świeżym powietrzu była świetną okazją do oderwania się od codziennych zajęć na rzecz czynnego spędzania czasu z całą rodziną. Sukces imprezy, to także zasługa pogody, która w tym dniu była dla nas bardzo łaskawa. Tego typu impreza z pewnością pozytywnie wpływa na wzmocnienie więzi rodzinnych, integruje rodziców z placówką, do której uczęszcza dziecko. Jest doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu i promują wizerunek szkoły.
 
Nasz festyn to­ zasługa zgodnej współpracy nauczycieli, rodziców i­ uczniów, którą koordynuje Pani dyrektor Katarzyna Mach, ale także pomocy instytucji i ­osób prywatnych, które nas wspierają.
 
Słowa podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Szczurowa Pana Mariana Zalewskiego, Sołtysa wsi Pana Kazimierza Wróbla, Rady Sołeckiej oraz do Pana Stanisława Czachora i Wspólnoty Leśnej za wsparcie i ufundowanie nagród i poczęstunku.
Dziękujemy również strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej
z Niedzielisk, Radzie Rodziców, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Krystynie Budyn – Radnej naszej wsi , Klubowi Niedzieliska w Chicago oraz Panu Stanisławowi Wrzępskiemu i Klubowi Sportowemu „Korona” z Niedzielisk.
 
Dziękujemy wszystkim organizatorom, sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że sobotnie popołudnie było jednym z najprzyjemniejszych w roku.
 Już dziś zapraszamy wszystkich do ­wspólnej zabawy na ­kolejnym festynie, który
 
z ­pewnością zorganizujemy w ­przyszłym roku.

SP Niedzieliska