2015-05-05
Aktualności / Drużyny sztafetowe w Strzelcach Wielkich

Po raz kolejny drużyny sztafetowe z gminy spotkały się w Strzelcach Wielkich. Tradycją już stało się że właśnie w te dni gdy odbywają się biegi pogoda płata figla i albo pada deszcz, śnieg albo mocno wieje i jest zimno. W takich właśnie warunkach przyszło rywalizować drużynom dziewcząt i chłopców o miano najlepszej sztafety w gminie. Do startu przystąpiły trzy drużyny dziewcząt i pięć chłopców. W każdej drużynie biegało 9 osób: 3 z kl. czwartych, 3 z kl. piątych i 3 z kl. szóstych na dystansie 800 m. dziewczęta i 1000 m. chłopcy.
 
 
Już po biegu pierwszych zawodników ustaliła się kolejność w poszczególnych kategoriach, która do końca biegu nie wiele się zmieniała.
 
Wśród dziewcząt od początku ostre tempo narzuciły dziewczęta z Strzelec i nie oddały prowadzenia do końca biegu. Skład drużyny: Klaudia Zając, Kinga Bal, Karolina Oleksy, Patrycja Strózik, Monika Rzeźnik, Julia Kuciel, Weronika Rębacz, Patrycja Worek opiekun Małgorzata Książek.  II miejsce przypadło dziewczętom z Zaborowa a trzecie miejsce drużynie z Szczurowej.
 
 
U chłopców prym wiedli chłopcy z Szczurowej, którzy również po bardzo dobrym początku do końca biegu nie oddali prowadzenia i wygrali sztafetę. Skład drużyny: Hubert Pukal, Konrad Florek, Cholewicki Jakub, Krzysztof Dzień, Sebastian Wojnicki, Wiktor Zięba, Łukasz Chwastek, Kamil Pukal, Dawid Antos opiekun: Robert Dzień. II miejsce przypadło drużynie z Strzelec, III zespołowi z Niedzielisk. Na kolejnych pozycjach uplasowały się szkoły z Uścia Solnego i Woli Przemykowskiej.
 
 
Nagrody w postaci pucharów i dyplomów wręczyła pani Dorota Jaszczowska dyrektor szkoły podstawowej w Strzelcach Wielkich.
 
 
 

Robert Dzień, MKS "Olimpijczyk"