2015-05-05
Aktualności / Uczniowie klasy 1b Szkoły Podstawowej w Szczurowej odwiedzili Stadninę Koni w Buczkowie

Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w wycieczce do Stadniny Koni w Buczkowie (gmina Rzezawa), której właścicielem jest pan Ryszard Szpar. Dzieci zobaczyły stajnie, plac do jazdy konnej oraz dowiedziały się ciekawostek na temat koni, np. gdzie koń ma kolano, jak nazywają się części uprzęży, jak wygląda strój dżokeja oraz jakie są maści koni itp. Największą atrakcją tego wyjazdu była możliwość zobaczenia koni i źrebiąt z bliska. Każde dziecko miało okazję poczęstować konia marchewką, a wiele z nich pragnęło przejechać się konno. Zwłaszcza po obejrzeniu pokazu jazdy konnej.

 
 
 
 
 
Po atrakcjach w stajni i na wybiegu, nadszedł czas na odpoczynek przy herbatce i ciasteczkach oraz zabawę na świeżym powietrzu. Pełni wrażeń, zadowoleni z wyjazdu, wróciliśmy do szkoły.
 
 
Wprowadzając głoski ń jak koń i ź jak źrebak dzieci doskonale kojarzyły poznane głoski z wspomnieniami z wycieczki. Uczniowie wzięli również udział w klasowym konkursie plastycznym pt. „Mój koń”. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców klasy 1b Szkoły Podstawowej w Szczurowej.
 
 
 
Galerie zdjęć
(wejdź i oglądnij)
 
 
 
 
 
 
Organizatorką wycieczki i konkursu była wychowawczyni
Elżbieta Grzesik - Oleksy