2015-04-16
Aktualności / Dzień Polonii Amerykańskiej w Strzelcach Wielkich

W dniu 13 marca po raz kolejny w naszej szkole został  zorganizowany Dzień Polonii Amerykańskiej. Do tego wydarzenia uczniowie przygotowywali się już od kilku tygodni. Zaplanowano wiele atrakcji, konkursów i quizów oraz przygotowano zadania dla poszczególnych grup wiekowych. Zadaniem klas I-III było wykonanie  prac plastycznych – przedstawiających symbole narodowe Stanów Zjednoczonych. Oryginalnością wykazała się klasa III, która z wychowawczynią Panią Dorotą Walas, wykonała Statuę Wolności w 3D.
 
 
Uczniowie klas IV-VI przygotowali  prezentacje multimedialne przedstawiające udział Polaków w tworzeniu historii i tradycji Stanów Zjednoczonych.  Mogliśmy również podziwiać największe budowle USA, a także pomniki poświęcone Polakom, Polonii Amerykańskiej i upamiętniające ważne wydarzenia dla naszego kraju. Szczególna uwaga została zwrócona na  patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszko - uczestnika wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (1775-1783).
 
W drugiej części nasi uczniowie mogli popisać się swoją wiedzą na temat historii, tradycji i kultury Stanów Zjednoczonych, a także wykazać się wiedzą o Polonii Amerykańskiej. Na pochwałę zasługuje Patrycja Strózik – uczennica klasy V, która na mapie Stanów Zjednoczonych zaznaczyła 48 stanów. Dla wszystkich  uczestników czekał konkurs układania puzzli, które szkoła otrzymała od Polonii Amerykańskie.Rywalizacja podczas  konkurencji sprawiła uczniom wiele radości podobnie jak liczne nagrody wręczone  dzieciom. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obchody ,,Dnia Polonijnego’’ stały się już tradycją w naszej szkole. Serdeczne podziękowania kierujemy do Przedstawicieli  Polonii Amerykańskiej, jesteśmy wdzięczni  za współpracę z PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich i ufundowanie wspaniałych nagród.
 
Serdecznie dziękujemy.
 
Imprezę przygotowała:
Ewa Sokołowska – Piecuch
nauczyciel j. angielskiego

Lucyna Łaptas, SP Strzelce Wielkie