2015-03-31
Aktualności / SP Niedzieliska. Wielka Parada Ozdób Wielkanocnych

 „Choćby naj­skrom­niej­sze rękodzieło z ser­ca, myśli i poświęco­nego cza­su uczy­nione, będzie dla mnie naj­piękniej­szym pre­zen­tem”

Seneka
 
Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc – najradośniejsze, najbardziej wiosenne, kwitnące i pachnące Święta. To najwspanialsza okazja, by móc wykonywać wiele symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Różnorodność materiałów i technik świadczyć mogą o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Warto podtrzymywać tę piękną tradycję i w związku z tym zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły oraz młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do udziału w konkursie „Wielka Parada Ozdób Wielkanocnych”.
 
Dzieci chętnie wzięły udział w szkolnym konkursie na najciekawszą ozdobę wielkanocną. Ochoczo przystąpiły do wykonywania różnorodnych ozdób świątecznych. Wszystkie prace zgłoszone na konkurs prezentowały bardzo wysoki poziom. Zamierzeniem organizatorów konkursu było zachęcenie do ręcznego wykonania dekoracji świątecznego stołu,  które będą odzwierciedlały pomysły i wizje artystyczne uczniów. Uczestnicy pokazali moc swojej inwencji twórczej i pomysłowość w łączeniu różnorodnych materiałów plastycznych. Piękne stroiki wielkanocne, palmy, wianki, pisanki, kurczaczki, baranki, zajączki – to tylko, niektóre z konkursowych  propozycji. 
 
 
 
 
 
 
31.03.2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach oraz Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA”.
 
Komisja konkursowa w składzie:
- pani Bogusława Daniel -Zieja
- pani Katarzyna Mach – dyrektor szkoły
- pani Izabela Skóra – przewodnicząca Rady Rodziców
- pan Kazimierz Wróbel – sołtys wsi Niedzieliska
 
oceniając prace, brała pod uwagę: estetykę wykonania, ogólny wyraz artystyczny, samodzielność wykonania, oryginalne sposoby zdobienia, wykorzystanie naturalnych materiałów i elementów zdobniczych, inwencję artystyczna i pomysłowość. Dzieci wykonywały i zdobiły koszyczki wielkanocne, ozdabiały własnoręcznie pisanki ze styropianu, przygotowywały kurczaczki, zajączki, a także wiele innych ozdób, które miały wprowadzić  nas w wielkanocny i wiosenny czas. Uczestnicy konkursu wykorzystywali styropianowe jajka różnych wielkości, kolorowe cekiny, wstążeczki, szpilki, drewniane patyczki, oraz szereg innych wyrobów papierniczych idealnie nadających się do tworzenia małych form dekoracyjnych. Technika wykonania prac była dowolna, dzieci mogły dać ponieść się fantazji i w wybrany przez siebie sposób wykonać świąteczną ozdobę.
 
 
W konkursie rywalizowało 65 pięknych prac wykonanych przez 46 uczestników. Były to prace z I i II kategorii wiekowej wykonane przez uczniów szkoły podstawowej. Po wnikliwej obserwacji oraz ze względu na bardzo wyrównany poziom prac dzieci młodszych i starszych, komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace następujących uczniów:
 
I miejsce:
Norbert Przydatek
Maja Stasiak
Magdalena Stasiak
 
II miejsce:
Gabriel Dadej
Daria Przydatek
Seweryn Przydatek
Roksana Palej
Gabriela Benke
 
III miejsce:
Marzena Śledź
Justyna Czachor
 
Komisja Konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienia następującym uczniom:
Kania Radosław
Hudyma Maciej
Hudyma Nikola
Zając Łukasz
Urbański Michał
Kania Julia
Kania Krystian
Kapusta Jakub
Wąsik Emilia
Sobol Patryk
Bernady Aleksandra
Skóra Kinga
Antosz Amelia
Chabura Anna
Czarny Julita
Palej Wiktor
Czachor Zuzanna
Krukowski Mikołaj
Kocot Albert
Mazur Katarzyna
Budyn Bartosz
Budyn Jakub
Kania Sylwester
Szlachta Konrad
Gwizdała Ernest
Budek Iwona
Pięta Kornelia
Skóra Bartłomiej
Pudełko Oliwia
Podgórski Mateusz
Krukowska Maja
Zając Katarzyna
Daniel Krzysztof
Mazur Żaneta
Mazur Damian
Kania Amelia
Kijak Kamila
 
Uroczyste wręczanie nagród uczestnikom konkursu odbyło się w obecności pani Bogusławy Daniel – Zieja, pani Alicji Czosnek – przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich, pana Kazimierza Wróbla, księdza Józefa Masłonia, uczniów oraz nauczycieli. Prace, które zostały nadesłane na konkurs zostały wyeksponowane na specjalnie przygotowanych stołach na korytarzu szkolnym. Ozdoby wielkanocne wzbudziły duże zainteresowanie wśród oglądających, podobały się bardzo, pobudzały do refleksji.
 

 

Dziękujemy za udział i gratulujemy uczniom wspaniałych i oryginalnych pomysłów. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA” za zakup atrakcyjnych nagród dla wszystkich uczestników konkursu

SP Niedzieliska