2014-12-18
Aktualności / Święty Mikołaj w Górce

6 grudnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce odbyło się niecodzienne wydarzenie. Już od godziny dziesiątej dzieci z miejscowości Górka, Rząchowa, Kopacze Wielkie z wielkim podekscytowaniem wypatrywały przybycia niezwykłego gościa. Czas oczekiwania wypełniło wiele atrakcji przygotowanych przez strażaków z Górki. Stowarzyszenie Aktywator ze Szczurowej zorganizowało szereg zabaw dla dzieci. Były zabawy z chustą, malowanie twarzy oraz dmuchany basen wypełniony piłeczkami.
 

  

 

 

Kolejnym punktem zabawy, a jednocześnie oczekiwania na przybycie gościa, były konkursy dla dzieci i ich rodziców prowadzone przez panią Paulinę Dudę – animatorkę fitness. Podczas różnego rodzaju gier i konkurencji uczestnicy byli nagradzani przez prowadzącą słodyczami. O oprawę muzyczną i techniczną zadbał Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, pan Grzegorz Zarych.

Ogromnym zaangażowaniem wykazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Górki, która nie tylko uczestniczyła w zabawie z dziećmi, ale również zajęła się przygotowaniem poczęstunku dla dzieci i ich rodziców.
 

 

 

 

 

Po blisko czterogodzinnej zabawie, przybył w końcu upragniony przez wszystkich gość – Święty Mikołaj z ogromnym worem prezentów. Widok Świętego wprawił wszystkie dzieci   w zachwyt. Zgromadziły się one wokół gościa, śpiewały dla niego piosenki i recytowały wierszyki. Święty Mikołaj, który pojawił się u nas w towarzystwie Aniołka, obdarował wszystkie dzieci prezentami. Nie zapomniał również o dziewczętach i chłopcach z naszej MDP. Następnie, życząc wszystkim Wesołych Świąt, Święty odjechał swoim powozem z reniferami. Może za rok znów do nas przybędzie?

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce serdecznie dziękuje Dyrektorowi GCKCiS w Szczurowej, panu Grzegorzowi Zarychowi, członkom Stowarzyszenia Aktywator ze Szczurowej, a przede wszystkim Rodakom z Towarzystwa Ratunkowego Górka w Chicago za pomoc w realizacji imprezy.