2014-11-06
Aktualności / Dzień Zdrowego Śniadania w PSP w Niedzieliskach

8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego powstał program edukacyjny: ,,Śniadanie Daje Moc’’. Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w tym programie.
 
Jak co roku, tak i tym razem obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Mamy naszych najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego przygotowały smaczny i zdrowy posiłek , który spożyliśmy 4 listopada. Pani dyrektor powitała rodziców, nauczycieli i naszego gościa- panią Lucynę Garncarz z ZOZ- u w Szczurowej. Klasa II-III przygotowała inscenizację, w której przekazano zasady zdrowego żywienia poprzez fraszki, piosenki, wiersze, oraz  taniec przygotowany przez chłopców z klasy trzeciej. Przypomniano rolę witamin, najważniejsze składniki odżywcze, znaczenie ruchu na świeżym powietrzu.
 
 
 
 
 
Z pewnością wszyscy chcieliby być zdrowymi i sprawnymi przez całe życie. Jednak żeby to osiągnąć należy zażywać ruchu, dbać o kondycję fizyczną i psychiczną i stosować się do zasad prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Scenka pt.: "Trzymaj formę" wszystkim się podobała, a zwłaszcza występ grupy tanecznej. Scenariusz apelu opracowała pani Ewa Zdunek.
 
 
Pani pielęgniarka podsumowała przedstawione przez uczniów wiadomości. Degustacja pysznych kanapek była też okazją do przypomnienia zasad kulturalnego zachowania się przy stole.
 
 
Produkty spożywcze potrzebne do przygotowania zdrowego śniadania zostały ufundowane przez Gminną Spółdzielnię "Samopomoc Chłopska” w Szczurowej. Dziękujemy także mamom za tak apetycznie i zdrowo przyrządzone śniadanie. Dodało nam energii na cały dzień.
 

SP Niedzieliska