2014-09-19
Aktualności / Szkoła w Woli Przemykowskiej po kompleksowej modernizacji wraz z zagospodaroaniem terenu

Gmina Szczurowa zakończyła prace związane z remontem i modernizacją budynku szkoły w Woli Przemykowskiej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu, które zostały uszkodzone w wyniku powodzi w 2010 roku.

 
Zakres prac obejmował wymianę częściową okien, docieplenie technologią tzw. metoda „lekką” bezspoinową całej wysokości ścian obiektu styropianem, wykonanie okładziny opaskowej z tynku mozaikowego wokół głównego i tylnego wejścia, wykonanie cokołu i docieplenie szpalet okiennych oraz realizację obróbek blacharskich, parapetów, rynien i rur spustowych.
 
Natomiast remont powierzchni utwardzonej dojść, dojazdów i placów obejmował wymianę dotychczasowej, zniszczonej powierzchni betonowej, z płyt chodnikowych na kostkę brukową. Wyremontowane zostały boczne, niezadaszone schody w elewacji tylnej oraz wejście do Domu Nauczyciela, wymiana części ogrodzenia z wyrównaniem pasu terenu i niwelowaniem powierzchni przyszkolnego boiska trawiastego (ok. 1070 m).
 
 
 
Koszt inwestycji wyniósł ponad 316 tysięcy złotych. Fundusze na ten cel Gmina Szczurowa pozyskała w całości z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Prace wykonała firma: Usługi Budowlane Marek Korzeniowski, wyłoniona w drodze procedury przetargowej.

 

UG Szczurowa