2014-09-18
Aktualności / Strażackie pożegnanie lata w Kwikowie - film

W ostatnią sobotę wakacji na placu przy remizie OSP w Kwikowie odbyło się Strażackie Pożegnanie Lata. Impreza miała na celu między innymi popularyzacje wśród najmłodszych trudnej sztuki pożarniczej.  


 
 
 
 
 
 
 
Najmłodsi adepci pożarnictwa uczestnicząc w turnieju mogli sami przekonać się jak ciężką jest prace strażaka. Cały poniesiony trud został nagrodzony pamiątkowymi dyplomami i słodyczami a najlepsi w poszczególnych grupach dodatkowo otrzymali drobne upominki.
 
 
 
Następnie wszyscy mogli zobaczyć prawdziwą akcje ratunkową przeprowadzoną przez druhów z OSP Zaborów. Dramaturgi dodał fakt iż w prawdziwym samochodzie "uwięziony" był młody mężczyzna który odpowiednio ucharakteryzowany wyglądał na rannego.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jak Strażackie Pożegnanie Lata to oprócz pokazów i turniejów pożarniczych także dobra zabawa, zarówno dla tych najmłodszych jak i dla starszych. Reflex Dance - zaprzyjaźniony z naszą jednostką zespół muzyczny bawił dzieci muzyką uwielbianą przez nich .a później  zmieniając repertuar bawił starszych. Przy tak uroczej muzyce wieczór upływał w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy bawiliśmy się do późnych godzin nocnych.
 
 
 
 
 
 
 
Dziękujemy wszystkim którzy zaszczycili nas swoją obecnością i wspólnie z nami żegnali tegoroczne lato. Dziękujemy naszym sponsorom i patronom a w szczególności Gminie Szczurowa ,GCKCiS w Szczurowej i OSP Zaborów. Mam nadzieję, iż w przyszłym roku ponownie spotkamy się na podobnej imprezie, która na stałe zagości w kalendarzu imprez w Kwikowie.
 
Prezes OSP Kwików
dh Rafał Pochroń

 

Galeria zdjęć