2014-08-12
Aktualności / Uroczystości prymicyjne ks. Biskupa Jana Piotrowskiego w Chicago

 Uroczystości Prymicyjne ks. bp. Jana Piotrowskiego - Msza św.

20 Lipca 2014 roku w Chicago odbyły się uroczystości prymicyjne naszego rodaka Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego. Na uroczystości złożyły sie: msza prymicyjna oraz bankiet jak również spotkania z rodakami nie tylko ze Szczurowej, ale z całej diecezji tarnowskiej podczas pobytu ks. Biskupa.
 

Na zaproszenie Komitetu przybyli również goście z Polski: ks.Wiesław Majka - proboszcz parafii Szczurowa, ks. Jan Mirek - proboszcz parafii Łomnica Zdrój, Pan Marian Zalewski - Wójt Gminy Szczurowa, Bożena, Marcin Książek, Urszula, Jacek Mirek.
 
Przedstawiamy Państwu skład Komitetu powstałego z związku z organizowanymi uroczystościami prymicyjnymi w dniach 19-20 lipiec 2014 r. w Chicago:
  • Władysław Małek - przewodniczący
  • Robert Nicpon - prezes
  • Halina Wojnicka, Leokadia Kucharska, Barbara Sułkowska, Anna Nowak, Józef Policht, Władysław Mucek, Eugeniusz Golik, Marian Czarnik.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z mszy św., która odbyła się w kościele pw. św. Borgia w Chicago dnia 19 lipca 2014 r.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Spotkanie po Mszy św. - niedziela 20 lipiec

Po mszy swiętej, która odbyła się w Kościele pw. św. Borgia w Chicago zebrani podczas mszy spotkali się na wspólnym obiedzie wraz z zaproszonymi gośćmi. Obecni również byli członkowie Związków, Klubów, Towarzystw, Fundacji, biorących udział w uroczytsościach prymicyjnych. 

 

Pragniemy podziękować pocztom sztandarowym za uświetnienie uroczystości podczas sprawowania mszy św.
 
Poniżej zdjęcia ze spotkania
 
 
 
 
 
 
 

 

Relacja radiowa i fotogaleria

wejdź

 

 

Towarzystwo Ratunkowe Szczurowa w Chicago