2014-08-04
Aktualności / Trwa kompleksowy remont szkoły podstawowej w Woli Przemykowskiej

Gmina Szczurowa prowadzi prace związane z remontem elewacji zewnętrznej budynku szkoły w Woli Przemykowskiej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu, które zostały uszkodzone w wyniku powodzi

Zakres prac związanych z remontem elewacji obejmuje wymianę 6 okien, szpaletowanie otworów okiennych, docieplenie technologią tzw. metoda „lekką” bezspoinową całej wysokości ściany obiektu styropianem, wykonanie okładziny opaskowej z tynku mozaikowego wokół głównego i tylnego wejścia, wykonanie cokołu ze styropianu i docieplenie szpalet okiennych oraz realizację obróbek blacharskich, parapetów, rynien i rur spustowych.
 
Remont powierzchni utwardzonej dojść, dojazdów i placów polega na wymianie dotychczasowej, zniszczonej powierzchni betonowej, z płyt chodnikowych na kostkę brukową. Remontowane są też boczne, niezadaszone schody w elewacji tylnej oraz wejście do Domu Nauczyciela, wymiana części ogrodzenia z wyrównaniem pasu terenu i niwelowaniem powierzchni przyszkolnego boiska trawiastego (ok. 1070 m).
 
 
Koszt inwestycji wynosi ponad 316 tysięcy złotych. Prace wykonuje firma: Usługi Budowlane Marek Korzeniowski, wyłoniona w drodze procedury przetargowej. Fundusze na ten cel Gmina Szczurowa pozyskała w całości z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

 
 
 
 

 

 

UG Szczurowa