2014-06-17
Aktualności / Ogólnopolski Sportowy Turniej Miast i Gmin w Uściu Solnym

Sprawozdanie z przebiegu
„Ogólnopolskiego Sportowego Turnieju Miast i Gmin” ZSP w Uściu Solnym
 
W dniach od 17 do 23 maja odbywały się rozgrywki sportowe w ramach Ogólnopolskiego Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Uczniowie szkoły podstawowej w Uściu Solnym brali udział w turniejowych zmaganiach, w szczególności zaprezentowali się podczas:
  • turnieju koszykówki
  • turnieju piłki nożnej
  • gminnych biegów przełajowych
  • zawodów strażackich 
  • turnieju tenisa stołowego
Klasy 4-6 szkoły podstawowej uczestniczyły także w wycieczce rowerowej do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, gdzie mogły skorzystać z wielu atrakcji jakie dostarcza ten obiekt uczestnikom zajęć. Pod czujnym okiem instruktora dzieci brały udział w zajęciach sprawnościowych w parku linowym, jak również mogły skorzystać z nauki jazdy quadem lub gokartem, w czasie której mogły sprawdzić swoją znajomość przepisów ruchu drogowego. Odbyło się szereg zajęć w formie gier i zabaw sportowych na tamtejszym placu zabaw, po czym wspólne zajęcia zakończono ogniskiem integracyjnym i pieczeniem kiełbasek.
 
Przedszkolaki z Uścia Solnego w ramach Tygodnia Sportu również aktywnie uczestniczyły  w Olimpiadzie Przedszkolaków w Szczurowej oraz w wielu zorganizowanych zabawach i grach sportowych na terenie boiska szkolnego, placu zabaw i najbliższej okolicy przedszkola: rynek, łąka.
 
Na boisku szkolnym rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy chłopcami i dziewczynkami z naszego przedszkola, dzieci codziennie uczestniczyły w spacerach i wycieczkach terenowych np. na łąkę, rynek, gdzie wśród zieleni mogły wspólnie pobiegać i pobawić się w „podchody”, „berka”, „baba jaga patrzy”, „ubijanego”, itp., na placu zabaw organizowano im gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem sprzętu sportowego.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

tekst i zdjęcia: Michał Winczura