2014-06-11
Aktualności / II Festyn Rodzinny w Niedzieliskach

 "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Radości życia rodzinnego 
są najpiękniejsze na świecie, 
  a radość, jakiej rodzice doświadczają 
na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Joann Heinrich Pestalozzi 
 
Nową tradycją w naszej szkole jest organizowany Festyn Rodzinny, łączący w sobie trzy bardzo ważne dni: Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. W tym roku festyn odbył się już po raz drugi.
 
Po deszczowych i chłodnych dniach nareszcie mogliśmy cieszyć się piękną, słoneczną pogodą. Doskonałą ku temu okazją był II Festyn Rodzinny, który odbył się 31 maja na terenie boiska sportowego w Niedzieliskach. Jego organizacja była możliwa dzięki współpracy i wspólnemu wysiłkowi dyrektora szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów.
 
Na uwagę zasługuje nieocenione wsparcie Rady Rodziców, Sołtysa Wsi Pana Kazimierza Wróbla z Radą Sołecką, Wspólnoty Leśno-Gruntowej z Niedzielisk, Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych Aktywator oraz strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
 
Boisko sportowe było miejscem wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów, ich rodziców i dziadków, nauczycieli oraz licznie przybyłych mieszkańców Niedzielisk. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia chcieli uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym. Dopisało to, co najważniejsze: pogoda i dobre humory wszystkich uczestników.
 
Tegoroczną imprezę rozpoczęli uczniowie klasy IV i V, którzy skeczem i piosenkami o tematyce sportowej nawiązali do zasad fair play obowiązujących na boiskach sportowych.  
 
 
 
Impreza rozpoczęła się o godzinie 13.00, w tym czasie szkolne boisko wypełniło się licznymi atrakcjami, znanymi nam już z ubiegłego roku. Tradycyjnie już bardzo dużą popularnością cieszyły się rozgrywki, zabawy i konkurencje sportowe. Były one przygotowane z myślą o uczestnikach w różnym wieku, dlatego każdy znalazł coś dla siebie.
 
Wśród sportowych atrakcji nie zabrakło rodzinnej sztafety z przeszkodami, biegów przełajowych, przeciągania liny, gier i zabaw ruchowych oraz meczu mini piłki nożnej. Rozgrywany mecz piłki nożnej (dziewczęta i chłopcy) wywołał dużą dawkę emocji wśród kibiców, którzy głośno dopingowali swoich faworytów.
 
Ponieważ festyn to głównie rekreacja i zabawa całych rodzin na świeżym powietrzu, nie mogło zabraknąć licznych atrakcji. Dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa oraz strzelanie do tarczy z markera paintballowego cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oprawę muzyczną festynu zapewnił nam absolwent naszej szkoły Bartłomiej Hanek, o ucztę dla ciała zadbali rodzice, przygotowując smakowite kiełbaski z grilla. Po wyczerpujących sportowych zmaganiach chłodziliśmy się napojami i lodami. Ponadto wszystkie dzieci z okazji Dnia Dziecka otrzymały paczki ze słodyczami.
 
 
 
Festyn Rodzinny był świetną okazją do spotkań, rozmów i wspólnej zabawy w atmosferze pełnej życzliwości i rodzinnego ciepła. W tym dniu spotykają się wszyscy Przyjaciele Szkoły. Jest okazja wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi dnia codziennego, spokojnie przyjrzeć się pracy nauczycieli i uczniów, ale także po prostu odpocząć i zapomnieć o troskach.
 
Festyn nie tylko miał na celu uczcić tak ważne dla Dzieci i Rodziców święta, ale również zintegrować najmłodszych z ich starszymi kolegami oraz pokazać przyszłym uczniom, jak ciekawie i wesoło można w szkole spędzić czas.
 
Przygotowanie Festynu wymaga pewnego wysiłku zarówno ze strony nauczycieli, jak i rodziców. Wysiłek ten przynosi jednak fantastyczne rezultaty. Praca wychowawcza szkoły nabiera głębszego sensu, staje się bardziej wymierna, owocuje w postaci stałych, serdecznych związków uczniów, rodziców, nauczycieli i społeczności lokalnej.
 
Cała społeczność szkolna PSP, w Niedzieliskach pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim Sponsorom. Dzięki ich ofiarności, współpracy i zaangażowaniu rodziców można było zaobserwować uśmiechy, radość na twarzach dzieci. To bez wątpienia ów cel, który po raz kolejny w tak niezwykły sposób udało nam się zrealizować.

 

Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach