2014-06-09
Aktualności / Strzelce Wielkie. Dziękczynienie za kanonizacje Ojca Swiętego Jana Pawła II

30 maja 2014r. społeczność szkolna PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich włączyła się w ogólnopolskie dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II, które odbyło się w tutejszym kościele parafialnym. Uroczystość została połączona z obchodami Dnia Matki.

 
Święto rozpoczęło się od nabożeństwa majowego odprawionego przez księdza proboszcza Stanisława Tabisia, po którym uczniowie we wzruszającym montażu słowno – muzycznym, wzbogaconym prezentacją multimedialną i filmami, nie tylko wspominali Wielkiego Świętego, ale także dziękowali za wiarę i przekazywane wartości.
 
 
 
W trakcie uroczystości każda klasa złożyła Janowi Pawłowi II symboliczne dary oraz wiążące się z nimi obietnice.
  • Klasa I przekazała piękny różaniec misyjny oraz obietnicę naśladowania Jana Pawła II w modlitwie różańcowej.
  • Klasa II w roku, w którym po raz pierwszy w pełni uczestniczyła w Mszy św., złożyła kielich i album wraz z własnoręcznie wykonanymi obietnicami.
  • Klasa III zawierzyła Patronowi Rodzin swoich najbliższych oraz ofiarowała ogromne serce, na którym umieściła fotografie swoich rodzin.
  • Odbite ręce uczniów klasy IV na mapie Polski symbolizowały ich czyste serca oraz obietnicę pielęgnowania wiary i miłości do innych.
  • Jan Paweł II bardzo kochał przyrodę, dlatego klasa V podarowała piękne kwiaty, za każdy rok pontyfikatu jedną różę.
  • Wzruszający wiersz o rodzinie napisany przez uczennicę klasy VI Patrycję Rachfał był darem od całej klasy.
 
 
 
 
 
 
 
W tym dniu nie mogło zabraknąć życzeń, wierszy i piosenek dla kochanych Mam. Dzieci na wzór Jana Pawła II zawierzyły siebie i swoich najbliższych Matce Boskiej, a także starały się przekazać wdzięczność ziemskim Mamom za ich trud i poświęcenie, jakie wkładają codziennie w wychowanie, bo… „miłość Matki to głębina morza, czysta jak kryształ a piękna jak zorza. Ważne, że nikt tego pojąć nie może. Czymże musi być jej miłość, mój Boże…”
 
Zwieńczeniem uroczystości było wypuszczenie biało - żółtych balonów do nieba.
 
 
 
Po części oficjalnej odbyło się spotkanie wszystkich Mam przy kremówce i kawie. W tym czasie dzieci uczestniczyły w zabawach z piosenką „ Na chwałę Pana” oraz smakowały pyszne kremówki.
 
 
 
Dzień ten pozostanie na długo w pamięci nie tylko uczniów. rodziców i nauczycieli, ale także licznie zgromadzonych parafian, którzy swoją modlitwą i obecnością pragnęli dołożyć małą cegiełkę do wielkiej budowli dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej wspaniałej uroczystości.
 
Więcej zdjęć z uroczystości na stronie:
www.pspstrzelcewielkie.pl

 

SP Strzelce Wielkie