2014-06-04
Aktualności / XIII Międzygimnazjalna Corrida Ortograficzno-Językowa w Szczurowej

Corrida Ortograficzno-Językowa organizowana przez Publiczne Gimnazjum im. W. S. Reymonta w Szczurowej ma już kilkuletnią tradycję. 29 maja 2014 roku odbyła się po raz trzynasty. Wzięli w niej udział uczniowie z dziewięciu gimnazjów: z Bielczy, z Brzeska, Dąbrówki, Miechowic Wielkich, Radłowa, Sufczyna, ze Szczurowej, Zaborowa i Żabna.

 

 

Wszystkie trzyosobowe drużyny pracowały nad 10 zadaniami, które w tym roku połączył interesujący motyw – „Szlakiem średniowiecza”. Uczestnicy corridy odbyli podróż w te odległe, ale zarazem niezwykle fascynujące czasy, a rozwiązując kolejne zadania konkursowe, odwiedzali stare zamczyska, przyglądali się tajemniczym postaciom, uczestniczyli w turniejach i pojedynkach, przyglądali się także codziennym obowiązkom dam dworu.
 
 
 
 
Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: przewodnicząca mgr Dorota Smagowicz z Publicznego Gimnazjum w Domosławicach, mgr Marta Gurgul z Publicznego Gimnazjum w Złotej i mgr Danuta Sygnarowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radłowie.
 
 
Tegoroczną Corridę wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Żabnie. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szczurowej, a trzecie zajęli gimnazjaliści z Miechowic Wielkich. Pozostałe drużyny również spisały się bardzo dobrze, różnice między wynikami były niewielkie – najczęściej jednopunktowe.
 
Zwycięskie gimnazja otrzymały dyplomy i słowniki języka polskiego, a wszyscy uczestnicy atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz Urząd Gminy w Szczurowej.
 
Dyplomy, nagrody i podziękowania wręczał dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczurowej mgr Marek Antosz.
 
Organizacją konkursu zajęły się, jak co roku, polonistki z PG w Szczurowej: wicedyrektor mgr Lucyna Gut, mgr Małgorzata Tracz i mgr Urszula Mądrzyk. W przeprowadzenie corridy włączyli się też inni nauczyciele: mgr Ewa Borowiec,  mgr Karolina Góra i mgr Katarzyna Kamysz.

 

 

Galeria zdjęć