2014-05-20
Aktualności / Niedzieliska. Gminny Konkurs Matematyczny "Rachmistrz"

W dniu 12 maja br. Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach gościła uczestników IV Gminnego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz".  Do konkursu stanęły drużyny ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Szczurowa złożone z trzech uczniów klas IV, V i VI.

 
Celem konkursu było podniesienie sprawności rachunkowej wśród uczniów kończących kolejne etapy edukacyjne w szkole podstawowej, zmobilizowanie uczniów do zwiększenia wysiłku na rzecz podniesienia sprawności rachunkowej, umożliwienie wszystkim uczniom zmierzenie się z rówieśnikami z innych szkół. Konkurs był też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między nauczycielami matematyki z gminy Szczurowa. Konkurs składał się z 4 etapów. Poszczególne zadania wyłoniły zwycięzcę.
 
 
 
Okazała się nią być drużyna ze Szczurowej, uzyskując łącznie 98 pkt. Drugie miejsce zajęły drużyny z Zaborowa, III Niedzieliska, IV Strzelce Wielkie, V Uście Solne, VI Wola Przemykowska.
 
 
 
 
Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez Wójta Gminy Szczurowa Pana mgr Mariana Zalewskiego oraz dyrektora KBS w Szczurowej Pana Andrzeja Stolińskiego.
 
 
 
 
Autorami zadań konkursowych byli: Magdalena Szpilka z PSP w Zaborowie, Józef Przybyło z SP w Szczurowej oraz Magdalena Świerczek z PSP w Niedzieliskach.
 
 
 
Sponsorom serdecznie dziękujemy, zaś uczestników zapraszamy do kolejnej edycji konkursu już za rok. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Katarzyna Mach i Magdalena Świerczek.
 
 
 

 

 

SP Niedzieliska