2014-05-21
Aktualności / Poświęcenie figury św. Floriana na budynku OSP Niedzieliska i zakończenie obchodów 125 –lecia OSP Niedzieliska

W sobotę 3 maja 2014 roku w wigilię wspomnienia św. Floriana, męczennika – patrona strażaków, w kościele parafialnym w Niedzieliskach pw. św. Feliksa papieża i męczennika, odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji strażaków. Mszy św. przewodniczył ks. Józef Masłoń, proboszcz parafii Niedzieliska.

 
 
 
 
 
 
Na mszy św. stawili się strażacy z pocztami sztandarowymi na czele z komendantem OSP Niedzieliska Józefem Kuczkiem i Prezesem OSP Markiem Bernadym. Obecni byli również emerytowani strażacy.
 
Po Mszy św. strażacy udali się pod budynek OSP Niedzieliska, gdzie dokonano poświęcenia figury św. Floriana umieszczonej na budynku Straży. Figurę ufundowali strażacy OSP Niedzieliska. Prace wykonał druh Ryszard Madej, sekretarz OSP Niedzieliska. Figura św. Floriana ma 1 m wysokości, umieszczona została w specjalnej wnęce. Święty, przedstawiony jest jako młody mężczyzna w stroju rzymskiego oficera, z proporcem w lewej ręce i naczyniem w prawej, z którego leje wodę na płonący budynek.
 
 
 
 
 
 
Ks. Proboszcz podziękował strażakom za inicjatywę umieszczenia figury na Domu Strażaka, a wszystkim strażakom za ich trud oraz czynny udział w różnych uroczystościach kościelnych w ciągu roku. Niech Św. Florian otacza wszystkich strażaków swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy. Niech prowadzi Was strażackie motto: „Bogu na chwałę ludziom na pożytek”.
 
Poświęcenie figury zamknęło obchody jubileuszu 125 – lecia OSP Niedzieliska. „Gdy święty Florian stoi na straży żadne nieszczęście się nie wydarzy”.
 
 
 
 

 

 

 

ks. Józef Masłoń, Proboszcz Parafii Niedzieliska