2014-05-15
Aktualności / Nowe instrumenty i stroje dla orkiestr dętych ze Szczurowej i Uścia Solnego

Nowe instrumenty muzyczne (2 trąbki, 2 klarnety, waltornia) oraz koszule reprezentacyjne dla orkiestry dętej Uście Solne i Szczurowa zostały zakupione dzięki pozyskanemu przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, uzupełnionych wkładem własnym Gminy Szczurowa. Koszt zakupów to kwota rzędu 17 131 zł, z czego 12 301,60 zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – Departament Funduszy Europejskich. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Gminy Szczurowa.
 
Projekt pt.: „Co nam w duszy gra - promocja lokalnej twórczości kulturalnej Orkiestr Dętych z Uścia Solnego i Szczurowej poprzez wyposażenie w instrumenty dęte i koszule reprezentacyjne” ma na celu przede wszystkim promocję lokalnej twórczości kulturalnej i muzycznej.
 
Orkiestry w nowej oprawie zaprezentowały się podczas koncertu przygotowanego na „Wieczór w hołdzie Janowi Pawłowi II”, który odbył się w sali widowiskowej w Szczurowej w dniu kanonizacji Ojca Świętego.
 
 
 
 
 
Tego samego wieczoru Orkiestra Dęta Uście Solne zagrała przy kościele parafialnym w Uściu Solnym w hołdzie Janowi Pawłowi II ulubione Jego utwory. Jak mówi Pan Kazimierz Różycki, kapelmistrz Orkiestry Dętej w Uściu Solnym – „Gramy pod krzyżem misyjnym w najważniejsze święta w roku i przy specjalnych okazjach, jak ta dzisiejszego dnia – kiedy Jan Paweł II został wyniesiony na ołtarze i ogłoszony Świętym”.

 

Alina Banach, GCKCziS w Szczurowej