2014-04-29
Aktualności / Wieczór w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

 "Szukałem was, teraz przyszliście do mnie i za to wam dziękuję".
Jan Paweł II

27 kwietnia 2014 roku o godzinie 17-ej mieszkańcy gminy Szczurowa i okolicznych miejscowości zebrali się licznie w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej na wieczorze poświęconym wspomnieniom Ojca Świętego Jana Pawła II – w dzień kanonizacji naszego Rodaka, Sługi Bożego – Św. Jana Pawła II. Swoją obecnością oddali hołd Jego Osobie.
 
 
 
 
Spotkanie prowadzili: Alina Banach i Grzegorz Zarych.
 
Organizatorzy "Wieczoru w hołdzie Janowi Pawłowi II" zaprezentowali krótką autobiografię świętego w formie krótkich nagrań, wspomnieli o życiu Świętego, jak również o cudach za Jego wstawiennictwem.
 
 
Pani Maria Tarlaga, miejscowa poetka napisała specjalnie na tę wyjątkową okazję – kanonizację Jana Pawła II dwa wiersze: „Wszystko śpiewa” i „Na głębię”. Duet wokalno-instrumentalny Michał i Tomasz Majka z Zaborowa zagrali i zaśpiewali dla Świętego utwory: „Czarna Madonno”, „Wszystkiego dobrego”, „Moje Miasto Wadowice”, natomiast Pan Stanisław Mądrzyk z Pojawia skomponował własne utwory „Tam, gdzie Tybru szumią fale” oraz „Ojcu świętemu śpiewajmy”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Orkiestra Dęta ze Szczurowej zagrała ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę” oraz „Abba Ojcze”, natomiast Orkiestra Dęta z Uścia Solnego zagrała pieśni Maryjne „Gwiazdo śliczna” oraz „Z dawna Polski”.
 
 
 
Na wieczorze z Janem Pawłem II wystąpili również najmłodsi uczestnicy i laureaci Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej: dzieci z ochronki w Szczurowej i w Zaborowie, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Galeria zdjęć

 

Alina Banach, GCKCziS; zdjęcia: UG Szczurowa