2014-03-17
Aktualności / Funkcjonariusze Policji na spotkaniu z uczestnikami Klubu Spotkań Malucha

Policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej spotkali się w piątek 14 marca 2014 roku z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia Klubu Spotkań Malucha.

Podczas warsztatów mundurowi przekazali wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, przybliżyli maluchom wiedzę dotyczącą zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz opowiedzieli o trudach pracy w policji. Ponadto mali uczestnicy mieli możliwość zobaczenia służbowego ubrania oraz akcesoriów, w które wyposażony jest każdy policjant w godzinach pracy.
 


 

W trakcie spotkania funkcjonariusze policji zadawali dzieciom pytania, aby sprawdzić czy maluchy wiedzą jak zachować się w trudnych i niebezpiecznych momentach. Wiedza najmłodszych zaskoczyła zarówno opiekunów zajęć jak i samych gości. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez mundurowych było pokazanie pociechom samochodu służbowego wraz z wyposażeniem.

 

 


Dodatkową atrakcją przygotowaną przez mundurowych było pokazanie pociechom samochodu służbowego wraz z wyposażeniem.
 


Na zakończenie maluchy przygotowały dla gości egzamin, który miał sprawdzić czy zaproszeni funkcjonariusze policji mogą zostać przyjęci do grupy. Na życzenie gospodarzy wszyscy wspólnie zatańczyli w rytmie skocznej muzyki co sprawiło, ze dzieci z ogromną radością przyznały gościom szarfę honorowych członków Klubu Spotkań Malucha.

 

 

 

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom jak bardzo potrzebna jest osoba policjanta oraz jak ważne jest aby zawsze odnosić się do mundurowych z szacunkiem i kulturą. Ponadto celem bezpośrednim było przypomnienie maluchom zasad ruchu drogowego oraz uwrażliwienie na rozwagę w sytuacjach nam zagrażających.

,,Być policjantem to misja, a nie praca”.
Carlos Ruiz Zafón ,,Cień wiatru”

Serdecznie podziękowania kierujemy do sier. szt. Adrianny Górowskiej
i asp. Arkadiusza Cabaka, którzy przyjęli nasze zaproszenie
oraz opowiedzieli dzieciom o trudach swojej pracy.

 

Elżbieta Solak, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej