2014-03-06
Aktualności / Dzień Kobiet w Rudach-Rysiu

2 marca 2014 roku w niedzielne popołudnie w Domu Ludowym odbyło się uroczyste środowiskowe spotkanie wszystkich kobiet z Rudy Rysia – tych małych, jak i dorosłych z okazji Ich Święta. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt gminy – Pan Marian Zalewski, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Kazimierz Tyrcha, w – ce Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Stanisława Klisiewicz, Radny Powiatu Pan Marek Antosz i ksiądz proboszcz Bogusław Pasierb. Organizatorami spotkania byli: Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i Urząd Gminy Szczurowa. Licznie zgromadzone Panie obejrzały bardzo ciekawy  program artystyczny, który zaprezentowały dzieci,  młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich z naszej miejscowości. Występy bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności.

 
 
 
 
 
 
Na program złożyły się: wiersze, tańce, przedstawienie " Rzepka" i kabarety – Żeniac oraz Kazik i Jagoda. Nie zabrakło życzeń i tradycyjnego Sto Lat dla wszystkich Pań.
 
 
Program artystyczny przygotowały: Regina Łoboda, Monika Mularz i Małgorzata Strąg. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Grzegorz Łoboda.
 
Po części artystycznej wiele pań wyszło na parkiet i zatańczyło. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze przy cieście i kawie.

 

>> Zapraszamy do galerii zdjeć <<

 

 

tekst: Pani Małgorzata Strąg, zdjęcia: UG Szczurowa