2014-03-03
Aktualności / X Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Niedzieliskach

24 lutego na długo zapadnie w naszej pamięci dzięki typowo amerykańskiej atmosferze jaka towarzyszyła nam przez cały dzień. Przyczynił się do tego gminny konkurs języka angielskiego, który organizowaliśmy już po raz dziesiąty.  

 
Co roku reprezentanci szkół podstawowych z naszej gminy odwiedzają Niedzieliska, aby walczyć o tytuł ucznia z największą wiedzą w zakresie języka angielskiego. Tradycyjnie już konkurs rozpoczął się od przedstawienia krótkiej prezentacji multimedialnej przygotowanej przez każdą szkołę. W tym roku uczestnicy opowiadali jak Polonia Amerykańska wspiera ich miejscowość. Prezentacje multimedialne zostały wielokrotnie wzbogacone pięknymi fotografiami udowadniając jaką dużą pomocą obdarzają nas nasi rodacy w Ameryce. Głównym częścią konkursu były dwa testy, którzy uczestnicy wypełniali. Pierwszy test sprawdzał umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Przy pomocy sprzętu zainstalowanego w pracowni językowej uczniowie w skupieniu słuchali tekstów i zaznaczali prawidłowe odpowiedzi. Kolejnym etapem konkursu było wypełnienie testu wielokrotnego wyboru. Uczestnicy w pocie czoła zmagali się z zagadkami językowymi oraz różnymi wyjątkami, których nie brakuje w języku angielskim.
 
 

 
 
 
 
Następnie przyszła pora na chwilę odpoczynku. W trakcie ciepłego posiłku słychać było emocjonujące rozmowy pomiędzy uczestnikami na temat pytań testowych oraz prawidłowych odpowiedzi. Jednak wszyscy w napięciu czekali na ogłoszenie wyników. Pani vice dyrektor pogratulowała wszystkim udziału w konkursie oraz wręczyła nagrody.
 
Wyniki przedstawiają się następująco:
 
 I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach
 
 
Serdecznie zapraszamy na koleją edycję konkursu już za rok.
 
Organizator konkursu pragnie serdecznie podziękować Polonii Chicagowskiej z gminy Szczurowa za ufundowanie nagród oraz dekoracji.
 
 
 
 
 
 

 

SP Niedzieliska