2014-02-20
Aktualności / Spotkanie ze strażakiem w Szkole Podstawowej w Szczurowej

W dniu 28 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Szczurowej w ramach akcji pt. „Dbamy o bezpieczeństwo dzieci” odbyło się spotkanie dzieci ze strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez strażaka p. Piotra Słowiaka. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda mundur strażacki oraz na czym polega praca strażaka. Podczas spotkania dzieci uświadomiły sobie, że strażacy pomagają również ludziom nie tylko w czasie pożarów, ale również podczas powodzi, wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa, usuwają gniazda szerszeni i os.
 

 
Pan strażak poinformował, jak zachować się w sytuacji, gdy jesteśmy świadkiem wypadku lub pożaru. Poruszony został również temat bezpieczeństwa dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych oraz zasady zachowania się na akwenach wodnych zimą. Przypomniał numery pod jakie mogą dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomocy: 112, 999, 998, 997. Uczniowie wykazali się znajomością tych numerów alarmowych.
 
To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Większość z nich chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie...?

 

 

 

Organizatorką spotkania ze strażakiem była nauczycielka
Elżbieta Grzesik-Oleksyk