2014-01-23
Aktualności / Dzień Babci i Dziadka w Niedzieliskach

 Rodzina jest dla człowieka korzeniami,
przyjaciele łodygą, a miłość kwiatem. ( A. Rokita)

20 stycznia  odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszym Seniorom z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Przygotowali ją nauczyciele i uczniowie we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa, Radą Rodziców, Kołem Gospodyń Wiejskich, Wspólnotą Leśną.
 
O godzinie 10.00 w kościele parafialnym została odprawiona msza święta w intencji wszystkich Seniorów naszej miejscowości. Następnie zaproszeni goście przeszli do Domu Ludowego, gdzie odbyła się akademia.
 
Pani Dyrektor Katarzyna Mach powitała zebranych gości, babcie i dziadków, rodziców i nauczycieli. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy pan Kazimierz Tyrcha, który podkreślił rolę babć i dziadków w życiu rodziny oraz wysiłek, jaki wkładają w wychowanie wnucząt.
 
 
W pierwszej części  imprezy uczniowie przedstawili inscenizację ,,Jasełka’’ przeplatane melodyjnymi kolędami i pastorałkami. W przedstawieniu jasełkowym wzięli udział uczniowie z klas 0-VI, co przyczyniło się do integrowania naszej społeczności szkolnej. Rodzice włożyli niemały wysiłek w przygotowanie kolorowych strojów bajkowych postaci występujących w inscenizacji.N astępnie wystąpili uczniowie klasy szóstej, którzy przedstawili scenki związane tematycznie z babcią i skecze pełne humoru bawiąc publiczność do łez i zbierając gromkie brawa. Uczennice najstarszych klas zaprezentowały ciekawy taniec nowoczesny w oryginalnych strojach.
 
 
Wszyscy uczniowie zaśpiewali Drogim Gościom tradycyjne "100 lat”, a następnie wręczyli babciom i dziadkom laurki. Na niejednej twarzy malowała się radość i głębokie wzruszenie.
 
 
 
 
Podczas, gdy panie z Koła Gospodyń Wiejskich i mamy uczniów roznosiły smaczny posiłek, Seniorzy wysłuchali specjalnie przygotowanego dla nich koncertu życzeń. Wiersze, życzenia i dedykacje od uczniów przeplatane były znanymi piosenkami, które pozwoliły przenieść się w lata młodości naszych babć i dziadków. Uczniowie w roli znanych piosenkarzy śmiało zaprezentowali przygotowane przez siebie układy taneczne, ciesząc się aplauzem publiczności. Mamy nadzieję, że nasi Seniorzy dobrze się bawili. Akademię przygotowały panie: Ewa Serwatka, Ewa Zdunek i Anna Wójcik.
 
Niechaj się Babcia uśmiecha dziś szczerze,
a Dziadek Babcię w objęcia bierze!
I tak świętujcie, tańcujcie wesoło
a wasze wnuczki dołączą wkoło!
Codziennie przecież jest święto wasze,
codziennie kochają Was serca nasze!

 

 

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

 

 

SP Niedzieliska