2013-05-28
Aktualności / Przedstawiciel Ambasady USA Andrew Staples z wizytą w OSP Górka

26 kwietnia mieliśmy ogromny zaszczyt gościć w naszej jednostce pana Andrewa Staples, szefa General Services Office Ambasady USA w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce.

Wizyta pana Staples była okazją do rozmowy na temat działalności ochotniczych straży pożarnych w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

Przedstawiliśmy panu Staples prezentacje na temat naszych dokonań związanych z realizacja projektu "Przez wolontariat do obywatelskości - Ochotnicza Straż Pożarna platformą rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na terenach wiejskich", a także innych działań podejmowanych przez nas w ostatnim czasie.

W dalszej części spotkania zaprezentowaliśmy naszemu gościowi wyposażenie, którym dysponujemy, po czym udaliśmy się na przejażdżkę wozem strażackim.

Duże wrażenie na panu Staples zrobił fakt, że tak wielu mieszkańców naszej miejscowości, szczególnie młodych, aktywnie i nieodpłatnie działa na rzecz lokalnej społeczności.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Andrew Staples za wizytę w naszej jednostce.

Zarząd i Członkowie OSP Górka