2013-05-21
Aktualności / Złoty jubileusz Filii Bibliotecznej w Dołędze!

16 maja 2013 roku obchodziliśmy 50. rocznicę utworzenia Filii Bibliotecznej w Dołędze – placówki kulturalnej, która w ciągu ostatniego półwiecza służyła mieszkańcom Dołęgi i okolic. Na jubileusz przybyli Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku Maria Marek, Instruktor Renata Wielgosz, Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski, przedstawiciel Rady Gminy Stanisław Burzawa, Rada Sołecka i Sołtys Dołęgi, emerytowane bibliotekarki Panie Barbara Kowalczyk i Zofia Polak, z-ca dyrektora GCKCziS w Szczurowej Teresa Klamka oraz czytelnicy i sympatycy biblioteki.

 
 
Po przedstawieniu rysu historycznego biblioteki przez Panię Ewę Czuj pracownika biblioteki w Dołędze, uroczystość uświetnił program literacki przygotowany przez dzieci i młodzież szkolną o roli książki w życiu człowieka.
 
 
 
 
 
 
Następnie Pani Anna Kozanecka pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie wprowadziła uczestników jubileuszu w czasy historii związanej z dziejami Dołęgi w przebiegu powstania styczniowego. W trakcie pokazu multimedialnego i wykładu zapoznano się z dziejami dworku w Dołędze, rabacją na Powiślu oraz historią Polski, tak bardzo związaną z naszą „małą ojczyzną”.
 
 
 
 
 
 
 
Podczas uroczystości wręczono kwiaty, listy gratulacyjne oraz spotkano się przy rozmowie o książce.

 

Informacja: Teresa Klamka - kierownik bibliotek, zdj.: UG Szczurowa