2013-01-04
Aktualności / Nowe centrum miejscowości w Pojawiu

Odbiorem technicznym zakończyła Gmina Szczurowa budowę nowego centrum wsi Pojawia wraz z zagospodarowaniu terenu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.  

 
Prowadząca inwestycję firma handlowo usługowa Szymon Pyrcz z Tuchowa wykonała obszerny plac wypoczynkowo – rekreacyjny, który będzie ogólnie dostępny dla mieszkańców wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą. Wytyczone i utwardzone zostały alejki, zainstalowane stylowe lampy oświetleniowe oraz zamontowana tzw. mała architektura: altana, studnia z zadaszeniem, ławki, kosze, stojaki na rowery, słupki, witacz z herbem Gminy Szczurowa oraz mapy turystyczne. Teren rekreacyjny zdobi urządzony i ogrodzony plac zabaw dla dzieci oraz estetycznie wykonane i praktyczne w użytkowaniu murki kamienne z siedziskami, jak również donice z urządzoną zielenią ozdobną.
 
 
 
Powstałe centrum będzie głównie w okresie letnim, doskonałym miejscem sprzyjającym aktywnemu wypoczynkowi oraz integracji lokalnej społeczności. Zapewni bezpieczeństwo mieszkańców wsi, którzy będą mogli spotkać się w specjalnie wydzielonym obszarze przestrzeni publicznej i stworzy szansę rozwoju miejscowości dla potencjalnych inwestorów.
 
 
Ponad 630 tysięcy złotych na budowę i zagospodarowanie powstałego centrum wsi pochodziło z budżetu Gminy Szczurowa i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 „Odnowa i rozwój wsi”. Centrum w Pojawiu jest kolejnym 14. w gminie, na które udało się samorządowi pozyskać środki europejskie.

 

Galeria zdjęć

 

 

UG Szczurowa