2012-11-16
Aktualności / Turniej finałowy OSP Rajsko - OSP Górka

W ramach projektu pt. „Przez wolontariat do obywatelskości – Ochotnicza Straż Pożarna platformą rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na terenach wiejskich” w ubiegły weekend odbył się kolejny już z rzędu turniej, tym razem rozgrywany pomiędzy młodzieżą z Górki i Rajska. Realizatorem przedsięwzięcia jest Ochotnicza Straż Pożarna w Górce działająca w partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Rajsku. Młodzież podzielona w trzech grupach wiekowe miała możliwość rywalizować w dwóch dyscyplinach tj. tenisie stołowym oraz piłkarzykach stołowych.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji, które odbyły się w dniach 27-28 października w świetlicy w Rajsku i 3-4 listopada w świetlicy w Górce zostali wyłonieni zawodnicy, którzy spotkali się w finałowej rozgrywce. Turniej rozegrany w bardzo sportowej atmosferze przysporzył wielkich emocji zarówno wśród zawodników i organizatorów turnieju.

Zakończenie konkurencji podsumowane zostało uhonorowaniem zwycięzców pucharami oraz dyplomami. Wyniki turnieju pokazały, że zdecydowanie wyższy poziom w tenisie stołowym prezentują mieszkańcy Górki, jednak mieszkańcy Rajska okazali się być niezwyciężeni w konkurencji piłkarzyków stołowych.

Wyniki rywalizacji

Tenis stołowy

 

Piłkarzyki

 

Kategoria 7-12 lat

I miejsce : Damian Gurak

II miejsce: Andrzej Głąb

III miejsce : Patrycja Worek

Kategoria 12-18 lat

I miejsce : Bartłomiej Głąb

II miejsce: Ewelina Skalska

III miejsce : Grzegorz Babicz

Kategoria 18-25 lat

I miejsce : Radosław Kłósek

II miejsce: Dariusz Caban

III miejsce : Sławomir Skalski

Kategoria 7-12 lat

I miejsce : Damian Gurak

II miejsce: Andrzej Głąb

III miejsce : Julian Zachara

Kategoria 12-18 lat

I miejsce : Adrian Rębacz

II miejsce: Bartłomiej Głąb

III miejsce : Gabriela Worek

Kategoria 18-25 lat

I miejsce : Michał Moskal

II miejsce: Kinga Mikuś

III miejsce : Kamil Babicz

 

             

Dla najmłodszych uczestników turnieju organizatorzy przewidzieli nagrody pocieszenia – rakiety do tenisa stołowego oraz prezenty w postaci piłki siatkowej oraz siatki do siatkówki dla każdej z rywalizujących drużyn.

Nad organizacją oraz przebiegiem turnieju czuwali wolontariusze: Michał Różański, Paweł Majka, Monika Wojnicka, Magdalena Kozik, Krzysztof Nicpoń, Andrzej Młynarczyk będący uczestnikami projektu oraz Kinga Mikuś pełniąca obowiązki Głównego Sędziego.
 

Andrzej Młynarczyk OSP Rajsko