2012-11-14
Aktualności / Dzień Zdrowego Śniadania w PSP w Niedzieliskach

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  Szkoła w Niedzieliskach już od ubiegłego roku uczestniczy w programie edukacyjnym ,,Śniadanie Daje Moc’’. Dlatego w tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania. Celem akcji było zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

 
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
 
Pani dyrektor Katarzyna Mach skierowała do uczniów i rodziców słowa powitania.
 
 
Uczniowie klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem wychowawczyni przedstawili krótką inscenizację pod hasłem ,,Żeby zdrowym być…’’, w której w humorystyczny sposób przypomnieli konieczność dbania o higienę, 12 zasad zdrowego odżywiania, rolę witamin oraz owoców i warzyw w codziennych posiłkach.
 
 
 
W spotkaniu uczestniczyła pielęgniarka środowiskowa z ZOZ w Szczurowej, pani Lucyna Gancarz, która przeprowadziła krótką pogadankę na temat roli właściwego odżywiania.
 
 
Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zjedli wspólne śniadanie.
 
 
 
Apetyczny posiłek przygotowały mamy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich - dziękujemy.
Wspólne śniadanie było okazją do integrowania społeczności szkolnej. Koordynatorkami akcji ,,Śniadanie daje moc’’ są wychowawczynie klas 0-III, panie: Ewa Zdunek i Ewa Serwatka.

 

Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach